Cep telefonunda Far Cry oynanıyor!

Cep telefonunda Far Cry oynanıyor!.9017
  • Giriş : 29.06.2009 / 17:56:00

Cep telefonunuz hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Meşhur aksiyon oyunu Far Cry 2 şimdi de mobile platformda boy gösterdi. Düşmanlar kaçacak, siz kovalayacaksınız!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oyun dünyasının çok iyi tanıdığı bir isim olan Far Cry 2, geçtiğimiz sene PC, Xbox360 ve PlayStation 3 platformlarında boy göstermişti.

Son derece yüksek puanlarla ödüllendirilen yapım, şimdi de cep telefonlarımızda! Bir düşünün, otobüstesiniz ve trafik sıkışmış.

Yapacak hiçbir şey kalmamış. Bu son derece sıkıcı anı, eğlenceli saatlere dönüştürmek istemez misiniz?

Funclub.tr.samsungmobile.com adresinden ulaşabileceğiniz uygulamalardan sadece biri olan Far Cry 2, tipik üçüncü şahıs görünümlü bir aksiyon oyunu.

Üç paralı askerden birini seçerek ilerlediğimiz oyunda, karakterler sadece görsel olarak farklılık içeriyor. Dolayısıyla kimi seçerseniz seçin, ilerleyişte herhangi bir değişiklik olmuyor.

Çakal'ı Öldür

"Kolay, Normal, Zor" olmak üzere üç farklı zorluk seçeneğine sahip olduğumuz yapımda, kolaydan zora doğru gidildikçe değişen tek faktör hasar alma hızımız.

Zorlaştıkça daha kolay öldüğümüz oyunda, "5" tuşu kritik öneme sahip. Zira görev almadan, ateş etmeye kadar birçok aksiyonu bu buton ile gerçekleştiriyoruz.

Şimdi gelelim sıkıcı otobüs yolculuğumuzu keyiflendirecek olan Far Cry 2'nin senaryosuna. Şaşırtıcı ama PC, X360 ve PS3'teki versiyonuyla aynı hikayeye sahip yapımda, Çakal (Orijinali "The Jackal" ama Funclub.tr.samsungmobile.com'dan indirdiğimiz yapım tamamen Türkçe!) adındaki teröristi yakalayıp etkisiz hale getirmeye çalışıyoruz.

Tamamı Afrika'da geçen yapımda, iç savaş çıkmak üzereyken kontrolü elimize alıyoruz. Hatta yapımın konsol ya da PC versiyonundaki ilk bölüm ile aynı başlangıcı yaşadığımız Far Cry 2'de tek fark olaya üçüncü şahıs görünümüyle dahil oluyor oluşumuz.

Siperler Cankurtaranımız

Otomatik nişan alan karakterimiz sayesinde, "5" tuşuna basarak düşmanları kolaylıkla haklıyoruz. Tabii ortalarda salınarak kurşunların hedefi olmamız muhtemel.

Bu yüzden siperleri kullanmamız gerekiyor. Herhangi bir objenin arkasına geçtiğimizde, otomatik olarak saklanan karakterimiz, ateş ettiğimizde yerinden çıkıp tetiğe basıyor. Tabii bu anlarda da vuruluyoruz.

Hemen karakterimizin altında bulunan yeşil halka, bizim sağlık bar'ımız. Kırmızıya döndüğünde mutlaka güvenli bir yer bulup saklanmalısınız. Yoksa oyun sizin için erken bitebilir.

Neyseki kurşun yemeden geçirdiğiniz birkaç saniye sonunda, gücünüz tekrar yeşile dönüyor.

Motosiklet gibi araçları da kontrol edebildiğimiz Far Cry 2'de son derece keyifli saatler geçirmeniz olası. Uzun lafın kısası, artık sıkıcı yolculukları dert etmenize gerek yok.

Bu eğlenceli oyuna ulaşmak ve hangi model telefonlarda çalışıyor gibi teknik bilgilere sahip olmak isteyenlerin şu adrese tıklamaları yeterli: Funclub.tr.samsungmobile.com

SHIFTDELETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*