Cep telefonunu sattı, dünya şampiyonu oldu

Cep telefonunu sattı, dünya şampiyonu oldu.11621
  • Giriş : 17.07.2008 / 12:25:00

TOKAT'ta düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası'na katılmak için cep telefonunu satarak bilet alan Turgutreisli Gökhan Konuk, şampiyonada Türkiye şampiyonu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Azimli sporcu ardından milli formayla mücadele ettiği Makedonya"da düzenlenen 12 ülkenin katıldığı Avrupa Kick Boks Şampiyonası"nda da 3'üncü olarak zafere imza attı. Boksör gencin azimli mücadelesi alkış alırken, Turgutreis Belediye Başkanı Ali Server Yazgan milli sporcuya cep telefonu ve saat hediye etti. Şampiyon sporcuya sahip çıkacaklarını belirten Yazgan, “Bundan sonra belediye lisansıyla mücadele edecek” dedi.

Tokat"ta 15-18 haziran tarihlerinde düzenlenen Türkiye genelinden 300 sporcunun katıldığı şampiyonada 75 kiloda mücadele eden Gökhan Konuk, hırsı ve mücadele azmiyle dikkat çekti. Şampiyonaya katılabilmek için cep telefonunu 100 YTL"ye satan genç boksör önce Türkiye şampiyonu, ardından da Avrupa 3'üncüsü oldu.

Makedonya"da 10-12 Temmuz tarihlerinde yapılan Avrupa Şampiyonası"nda finalde Hırvat ve Makedon rakiplerini geçen Konuk"un bronz madalyayla dönmesi Bodrum"da sevinç yarattı. Konuk, “Haziran ayındaki Türkiye şampiyonasına giderken cebimde param yoktu, kimseden borç isteyemedim. Cep telefonumu satıp yol parasını temin ettim. Müsabakalardan aldığım harcırah ile de turnuvayı tamamladım. Belediye bana sahip çıktığı için çok memnunum. Şimdi hedefim gelecek yıl Avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırlanmak” dedi.

Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Konuk"u makamında kabul eden Belediye Başkanı Anavatan'lı Ali Server Yazgan hediye olarak cep telefonu ve saat verdi. Konuk'un bundan sonraki finallerde belediye lisansıyla yarışacağını belirten Yazgan, “Genç sporcumuz elde ettiği başarılarla ülkemizi yurtdışında da başarıyla temsil etti. Azmi ve hırsı herkese örnek olmalı” diye konuştu.

Bayanlarda mücadele eden sporcularının 2 altın madalya kazandığını belirten Kick Boks Milli Takım Antrenörü Hasan Karlı da, “Turgutreis Belediyesi Kick Boks Takımı sporcularından 50 kiloda Zehra Gülgen ve 70 kiloda Merve İkiz 8-14 Temmuz"da Mersin"de düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası"nda 1'inci olarak altın madalya kazandı. Başarılı sporcularımız eylül ayında Bulgaristan"ın Başkenti Sofya"da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası"nda ve İtalya"da yapılacak olan Dünya Şampiyonası"nda milli formayla yine ülkemiz adına mücadele edecek” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*