Cep telefonunun biten şarjı ele verdi

  • Giriş : 01.10.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Kemer ilçesinde tehdit yoluyla esnaftan zorla para isteyen şahıs, cep telefonu şarjının bitmesi üzerine yakayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Kemer'de bir esnafı kullandığı 2 cep telefonu ile tehdit eden Ö.G.'ye (24) Antalya Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ve Kemer Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa "Gümüş Kemer" adı verilen operasyon düzenlendi. Liman Caddesinde esnaflık yapan C.T., Aslanbucak mahallesinde oturan Ö.G. (24) tarafından 2 aydır ölümle tehdit edilip, 200 bin dolar para isteniyordu. Ö.G., parayı bildireceği yere getirmemesi halinde C.T.'yi öldüreceğini, eşine ve aile bireylerine de zarar vereceği tehdidinde bulunuyordu.

Aldığı tehditler sonucu Antalya Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne başvuran C.T., mesajla bildirilen yere parayı götürdü. Polis ile anlaşabileceği ihtimali üzerine Ö.G. C.T.'ye yaklaşmadı. Şahıs, daha sonra 3 ayrı yerde randevu verdi fakat hiç birine gitmedi. Çift cep telefonu kullanan şahıs, diğer cep telefonunu yalnızca tehdit mesajları yazmak için kullanıyordu. Konuştuğu telefonunun şarjının bitmesi üzerine mesaj çektiği telefonu kullanan Ö.G.'nin yeri polis tarafından tespit edilerek operasyon düzenlendi. Kıskıvrak yakalanan Ö.G.'nin Kemer nüfusuna kayıtlı ve Aslanbucak mahallesinde oturduğu belirlendi. Şahıs, paraya ihtiyacı olduğu için bu yola başvurduğunu belirtti. Mahkemeye çıkarılan Ö.G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious