Cepten flört dönemi başka

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

London School of Economics'in üniversitesinde yapılan araştırma, teknolojinin flörtü başka boyutlara taşıdığını ortaya koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sonuçlara göre, 18-24 yaş aralığındaki cep telefonu kullanıcılarının yarısından fazlası cep telefonuyla buluşma teklifi almış. Araştırmaya katılanların yüzde 53'ü, ilişkideyken bir başkasına flört amaçlı mesaj gönderilmesini, 'aldatmanın bir şekli' olarak görüyor. Katılımcıların beşte biri de, sevgilisini cep telefonu mesajı yoluyla terk ettiğini itiraf etmiş. Cep telefonu, kadınların istemediği erkeği kendinden uzak tutma yolu olarak da işlev kazanmış. 18-25 yaş kadınların yüzde 54'ü istemediği bir erkeğin kendisine yaklaşmasını önlemek için geçmişte en az bir kez cep telefonuyla konuşuyormuş gibi yapmış.

'Yüz yüzeyken söyleyemediğini söylüyor'

Üniversitenin Sosyal Araştırmalar Bölümü yöneticisi Kate Fox, cep telefonu mesajlarında kullanılan kısaltılmış sözcüklerin, romantik mektupların yerini aldığını söylüyor: "Cep mesajlarıyla özet şekilde gündelik konuşmalar yapabiliyorsunuz. Flörte gelince, mesaj yazmak insana düşüncelerini daha iyi düzenleyebilme şansı veriyor. Üstelik böylece normalde yüz yüzeyken söyleyemeyecekleri pek çok şeyi söyleyebiliyorlar. Bu yüzden mesajlar bilinçaltının daha çok öne çıktığı bir alan oluyor".

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious