Cerrah, koltuğunu kız öğrenciye devretti

Cerrah, koltuğunu kız öğrenciye devretti.7020
  • Giriş : 23.04.2009 / 14:10:00

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah makamını temsili olarak kız öğrenciye devretti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

23 Nisan kutlamaları programında sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen minik öğrenciler Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ı ziyaret etti.

Şişli Ondokuz Mayıs İlköğretim Okulu'ndan gelen 10 öğrenci ve öğrentmeni karşılayan Cerrah, misafirlerine hediyeler sundu. Esprili ortamda geçen sohbetin ardından öğrencilerden Zeynep Hacıoğlu, Cerrah'ın makam koltuğuna oturdu. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen öğrenciye yardımcı olan Cerrah, nasıl davranması gerektiği ve talimat vermesi için ne yapması gerektiğini söyledi.

Cerrah, ayrıca, bir bayanın, İstanbul'a bir gün emniyet müdürü olmasını arzu ettiklerini belirterek, ''İnşallah önümüzdeki yıllarda ilimizde bir bayan emniyet müdürünü görürüz. İlçelerimizde görüyoruz. İstanbul Emniyet Müdürlüğünde de bir bayan mutlaka görev alacaktır ileride ve başarıyla da yürütecektir.'' dedi.

Makamı devralan Zeynep Hacıoğlu isimli öğrenci, aynı zamanda "1550 Alo Kanka Hattı"ndan da sorumlu olan Emniyet Müdür Yardımcısı Hayati Yılmaz'ı çağırarak projeler hakkında bilgi istedi.

Projeyi anlatan Yılmaz, Kanka'nın yaklaşık bir yıldan bu yana uygulamada olduğunu söyleyerek bu süre içinde 74 bin mesajın 1550 Kanka Hattı'na gönderildiğini belirtti. Hattın hedef kitlesinin özellikle çocuklardan oluştuğunu ve bu nedenle çok farklı içerikte mesajlar aldıklarını söyleyen Yılmaz, her konuda yardım istendiğini dile getirdi. Talep yoğunluğu yaşandığını da anlatan Yılmaz, İstanbul dışından da hatta masaj geldiğini ve bu nedenle de Kanka'nın uygulandığı bölge sayısının artırılması için çalıştıklarını anlattı.

Kanka ile ilgili açıklamalar yapan Cerrah, öğrencilere kendilerini rahatsız edici bir durum olduğunda Kanka Hattı'na her türlü sorunlarını yazabileceklerini ifade etti. Kanka'ya mesajla ulaşılabileceğini dile getiren Cerrah, ''Böylece etraftan da kimse görmez. Her türlü probleminizi, çevrede gördüğünüz problemleri aktarabilirsiniz. Biz de hemen ekip göndeririz oraya, okul çevresinde bulunan polislerimiz var. Okul polislerimiz var. Onlarla irtibat kurmak suretiyle süratle size ulaşmaları sağlanacak.'' dedi.

Yeni müdürün bilgilendirilmesinin ardından kabul salonuna Kanka Hattı'nın maskotları alındı. Hattın tanıtımı için hazırlanan müzik kliplerinin eşliğinde dans eden maskotlar öğrencileri eğlendirdi.

23 Nisan nedeniyle Emniyet Müdürlüğü makamında olmaktan mutluluk duyduklarını anlatan öğrenciler Kanka hattı ile verilen hizmetlerden memnuniyet duyduklarını ve bu hizmetin devam etmesini istediklerini dile getirdi.

Makamını devrettiği öğrenci ile birlikte basın mensuplarına poz veren Cerrah, gazetecilerden soru alabileceklerini söyledi. 1 Mayıs kutlamaları ile ilgili sorular sorulması üzerine Cerrah, gündemin 23 Nisan bayramı olduğunu söyleyerek başka soru sorulmamasını istedi. Makam koltuğunda oturan kız öğrenci de Cerrah'ın sözlerine destek verince gülüşmeler yaşandı.

Öğrenciler, Cerrah ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*