Cerrah, olay yerinde inceleme yaptı

  • Giriş : 19.06.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Bahçelievler'de ekip otomobili içerisinde silahlı saldırıya uğrayan polis memuru Ahmet Yıldırım'ı hastanede ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Celalettin Cerrah ve üst düzey emniyet yetkilileri, sabah saatlerinde Bahçelievler Kocasinan Merkez Mahallesi Gazi Caddesi üzerinde ekip otomobili içerisinde silahlı saldırıya uğrayarak ağır bir şekilde yaralanan polis memuru Ahmet Yıldırım'ı ziyaret etti. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Cerrah, hastane başhekiminden yaralı polis memuru hakkında bilgi aldı.

Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cerrah, arkadaşının durumunun kötü olduğunu belirterek, "Direkt ateş açmışlar. Olay saat 07.30 sıralarında meydana gelmiş. Olayla ilgili araştırma ve çalışmalar sürüyor." dedi. Cerrah, "Aynı yerde daha önceki yıllarda da benzeri saldırılar oldu. Herhangi bir terör bağlantısı var mı?" şeklindeki soruya da, "Şu anda çalışmalar sürüyor, kesin bir şey yok." diye cevap verdi.

Öte yandan Celalettin Cerrah, saldırının meydana geldiği olay yerine gelerek inceleme yaptı. Yaklaşık 10 dakika olay yerinde kalan Cerrah, polislerden saldırıyla ilgili bilgi aldı.

Kocasinan Merkez Mahallesi Gazi Caddesi üzerinde devriye görevi yapan 34 A 74179 plakalı polis ekibi, seyir halindeyken silahlı iki kişinin saldırısına uğradı. Yakın mesafeden gerçekleştirilen saldırıda polis memuru Ahmet Yıldırım ağır yaralanırken, saldırganlar ekipteki diğer polislerin müdahalesine rağmen kaçmayı başardı. Ağır yaralı polis memuru, ekipteki diğer arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı. Eşgalleri belirlenen iki saldırganın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious