Cerrah, polis memurunu ziyaret etti

  • Giriş : 19.06.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Bahçelievler'de ekip otosu içerisinde silahlı saldırıya uğrayan polis memuru Ahmet Yıldırım'ı ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve üst düzey emniyet yetkilileri, sabah saatlerinde Bahçelievler Kocasinan Merkez Mahallesi Gazi Caddesi üzerinde ekip otosu içerisinde silahlı saldırıya uğrayarak ağır bir şekilde yaralanan polis memuru Ahmet Yıldırım'ı ziyaret etti. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Cerrah, hastane başhekiminden yaralı polis memuru hakkında bilgi aldı.

Hastane çıkışında, basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cerrah, arkadaşının durumunun kötü olduğunu belirterek, "Direkt ateş açmışlar. Olay saat 07.30 sıralarında meydana gelmiş. Olayla ilgili araştırma ve çalışmalar sürüyor." dedi

Cerrah, "Aynı yerde daha önceki yıllarda da benzeri saldırılar oldu. Herhangi bir terör bağlantısı varmı ?" şeklindeki soruya da, "Şu anda çalışmalar sürüyor, kesin bir şey yok." şeklinde cevap verdi.


Kocasinan Merkez Mahallesi Gazi Caddesi üzerinde devriye görevi yapan 74.179 kodlu polis ekibi, seyir halindeyken silahlı iki kişinin saldırısına uğradı. Yakın mesafeden gerçekleştirilen saldırıda polis memuru Ahmet Yıldırım ağır yaralanırken, saldırganlar ekipteki diğer polislerin müdahalesine rağmen kaçmayı başardı. Ağır yaralı polis memuru ekipteki diğer arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı. Eşgalleri belirlenen iki saldırganın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious