Cerrah, yaralı polis hakkında doktorlardan bilgi aldı

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, silahlı saldırıda başından yaralanan polis memuru Metehan Şahbaz'ın tedavi gördüğü hastaneye gelerek, yaralı polis hakkında bilgi aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaralı polisin durumunun kritik olduğunu söyleyen Güler, doktorların gerekli müdahaleleri gerçekleştirdiğini kaydetti. Yasaların, görevini yaparken polisi zor durumda bıraktığına vurgu yapan Güler, "Herşeye rağmen polis suçlularla mücadele etmeye devam ediyor, devam edecektir." dedi. Olayı anlatan Vali Güler, "Şüphe üzerine bir aracı durdurmak isteyen Yunus ekiplerine ateş açılmış. Bu sırada bir polis memuru başından ağır şekilde yaralanmış, bir diğeri de bacağından yara almıştır. Şahıslar olay yerinden önce bir ticari taksi ile daha sonra da yaya olarak kaçmaya çalışırken Bayrampaşa'da kıstırılmış, çıkan çatışmada yine bir polis memuru yaralanmış, iki zanlı da yaralı olarak ele geçirilmiştir." şeklinde konuştu.

Muammer Güler, zanlılardan bir tanesinin geçtiğimiz yıl Eyüp'te işlenen bir cinayetten dolayı arandığı ve "hırsızlık" suçundan sabıkası bulunduğu, diğerinin de "hırsızlık" suçundan arandığını ifade etti. Güler, her iki zanlının üzerinden sahte kimlik çıktığını söyledi.

Yaralı polis memuru Metehan Şahbaz'ın hayati tehlikesinin devam ettiğini belirten Güler, gerekli müdahalenin doktorlar tarafından yapıldığını anlattı. Vali Güler ve Celalettin Cerrah, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yatan diğer yaralı polisleri ziyaret etmek için Gaziosmanpaşa Özel Şafak Hastanesi'nden ayrıldı.

Öte yandan, hastaneye gelen çok sayıda Yunus ekibi, yaralı arkadaşları için kan verdi. Hastane çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious