Cerrah; 'Bu polis ile halk bütünleşmesidir'

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Bayrampaşa'da yol kontrolü yapan polislere kurşun yağdırarak 3 polisin yaralanmasına neden olan zanlıların canlı olarak yakalanmasının "polis-halk bütünleşmesinin" göstergesi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk polisinin her geçen gün kendisini yenilediğini ve geliştirdiğini anlatan Cerrah, dün (pazartesi) Bayrampaşa'da hırsızların 3 polise acımasızca kurşun yağdırdığını ve 1 polisin ölüm-kalım mücadelesi verdiğini söyledi.

1984 yılında da İstanbul'da Emniyet Amiri olarak görev yaptığını hatırlatan Cerrah, "O zamalar hırsızlar polise silah sıkmazlardı. Şimdi artık ortam çok değişti. Suçlular acımasızca kurşun yağdırıyorlar. Halkımız polisine destek olsun, yalnız bırakmasın. Polisimizin halka olan saygısı ve sevgisi olmasaydı dün memurlarımıza kurşun yağdıran zanlılar canlı alınmazdı. Bunları halkımızın desteğiyle canlı olarak aldık. Birkaç gün sonra Türk adaletine teslim edeceğiz." dedi.

Hizmet araçlarının teslim törenine katılan Kadıköy Kaymakamı Kasım Esen, Belediye Başkanı Selami Öztürk ile derneğe katkıda bulunan işadamlarına teşekkür plaketi veren Emniyet Müdürü Cerrah, yeni polis araçlarından birinin şoför koltuğuna binerek kontrol etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious