Cerrah: Hiçbir eziklik taşımıyorum

Cerrah: Hiçbir eziklik taşımıyorum.9435
  • Giriş : 18.06.2009 / 17:29:00

Osmaniye Valiliğine atanan Celalettin Cerrah, Münevver Karabulut cinayeti zanlısının İstanbul polisinin başarılı çalışması sonucu ortaya çıkarıldığını belirtirken Cem. G'nin yakalanacağından emindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Osmaniye Valiliğine atanan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, ''Zanlının yakalanması gerekir. Türk polisi bunu mutlaka yakalayacaktır, hiç merak etmeyin. Onun için hiçbir ezikliğini de taşımıyorum'' dedi.

Cerrah, İstanbul'dan ayrılmadan önce Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a veda ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin gerçekleşeceği Saraçhane'deki Belediye Sarayı'nın bahçesinde bazı gruplar tarafından yapılacak basın açıklamaları nedeniyle polis tarafından bina önünde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Cerrah'ı bina önünde karşılayan Topbaş, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, 5 yılı aşkın bir süredir İstanbul'da birlikte görev yaptıkları Cerrah'ı çok değerli bir dost olarak kazandığını ve kendisini tanıdığı için şanslı olduğunu söyledi.

Bu sürede başarılı çalışmalara imza attıklarını, Vali, Emniyet Müdürü ve Belediye Başkanı olarak kurumsal taassup göstermeden işleri beraber yapmaya ve birbirlerine destek olmaya çalıştıklarını anlatan Topbaş, bir zamanlar manşetlerden inmeyen kapkaç ve gasp olaylarının şimdi hangi boyutlara indiğini ve huzursuzluk sorununa ne kadar çözüm bulunulduğunu beraberce yaşayarak gördüklerini kaydetti.

Topbaş, şunları söyledi:

''Sayın Cerrah'ı çok fazla konuşmayan, yaptığını fazla anlatmaya çalışmayan, mütevazı, koca bir yürek taşıyan, memleketini, milletini çok seven bir insan olarak tanıdım. Gerçekten güzel bir insan. Tabii ki kendisinin böyle önemli bir kentte emniyet müdürü olarak görev yaptıktan sonra hükümetimizce valilik makamına terfi ettirilmesini çok onurlu buluyorum. İnanıyorum ki bundan sonraki hizmet hayatında da bu devlete ve millete hizmet etmenin onurunu, gururunu yaşayacaktır. Bir dostumuzun orada vali olarak hizmet etmesinden de gurur duyacağız. Kendisinin Vali olması Osmaniyeliler için bir kazançtır. Gittiği her yerde zaten sevilmiş bir insan. İstanbul'da bazı kesimler kendisinden hoşlanmasa da İstanbul'un geneli sevdi. Çünkü gerçekten azimli ve İstanbulluları seven bir insan. Sayın Valim, yeni görevinizde başarılar diliyorum. Bu arada yokluğunuzu hissedeceğiz. İnanıyorum ki bizi unutmayacaksınız. Biz de asla sizi unutmayacağız. Gönüllerimiz zaten bir. Size güzel hizmetler diliyoruz. Her zaman yanınızdayız. Her ne kadar farklı takımların taraftarı olsak bile birlikteliğimiz gayet güzeldi.''

Topbaş, kravatındaki siyah beyaz renkleri Cerrah'a göstererek, ''Bugün sizin için Beşiktaşlı olayım dedim'' diye konuştu.

-İSTANBUL'DA DİYALOG İÇİNDE ÇALIŞMA-

Celalettin Cerrah da İstanbul'da 6 yıl 4 ay görev yaptığını ve tek düşüncesinin İstanbul halkının huzur ve güvenliği, kanunları uygulamak ve suçluları adalete teslim etmek olduğunu söyledi.

Bu süre içinde iyi görev yaptığına inandığını ifade eden Cerrah, bu süre içinde adliyeyle idareyle Büyükşehir Belediye Başkanı ve ekibiyle diyalog içinde çalıştığını kaydetti.

Cerrah, ''Zaten İstanbul'da bu güzel diyalog olmasaydı, bu başarıyı yakalamamız mümkün olmayacaktı. Böyle bir başarının arkasından sayın büyüklerimizin beni Osmaniye'ye vali olarak atamalarından dolayı büyük şeref ve onur duyuyorum. Çünkü valilik, makamların en büyüklerinden birisi. Bu makamla beni taltif eden büyüklerime tekrar teşekkür ediyorum'' dedi.

İstanbul halkına hizmet etmek nasip olduğu için mutluluk duyduğunu ifade eden Cerrah, İstanbul'dan ayrılmadan önce Topbaş'a veda ziyaretinde bulunmak istediğini, Osmaniye'ye de bundan sonra vali olarak hizmet etme gururu ve şerefini yaşayacağını söyledi.

-MÜNEVVER KARABULUT'UN ÖLDÜRÜLMESİ-

Daha sonra basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını da yanıtlayan Cerrah, bir gazetecinin ''İstanbul'a vali olarak dönmeyi düşünür müsünüz? Ne hissedersiniz?'' yönündeki bir sorusuna, ''Çok erken şeyler söylüyorsunuz. Biraz beklemek gerekiyor diye düşünüyorum. Yeni bir göreve başlayacağım'' yanıtını verdi.

''İstanbul'daki yoğunluktan sonra Osmaniye size dar gelmeyecek mi?'' şeklindeki soruya da Cerrah, ''Polis olarak düşünürsek... Vali olarak asla dar gelmez'' karşılığını verdi.

Cerrah, Münevver Karabulut cinayeti hatırlatarak ''Ah, keşke bu cinayeti de çözüp gitseydim dediğiniz oluyor mu? Bir eziklik hissediyor musunuz?'' yönündeki soruyu da şöyle yanıtladı:

''Cinayet çözülmemiş değil. Bir kere bunda yanılıyorsunuz. Cinayetin faili durumunda olan zanlı bellidir ve İstanbul polisi başarılı bir çalışma neticesinde zanlıyı ortaya çıkarmıştır. Zanlının yakalanması gerekir. İstanbul'da yalnızca tek bu cinayet işlenmemektedir. Bazı günler oluyor ki İstanbul'da 3-5 cinayet birden işleniyor. Ve geçen hafta faili açığa çıkan bir cinayetimiz var. Hepiniz çok fazla üzerinde durmadınız. 6 ay aradan geçmiş ve kişiler, öldürdükleri bu mağduru Sinop'a götürüp orada toprağa gömmüşler. İstanbul polisi bunun faillerini yakaladı. Bunu görmezlikten geldiniz. Bu fail belli. Türk polisi, İstanbul polisi bunu mutlaka yakalayacaktır, hiç merak etmeyin. Onun için hiçbir ezikliğini de taşımıyorum. Münevver Karabulut'la ilgili İstanbul polisi gerekli çalışmaları yapıyor.''

Yakın zamanda Osmaniye'ye gideceğini belirten Cerrah, ''Başbakan tebrik etti mi, konuştunuz mu? Aranızda bir mesafe vardı'' yönündeki sorulara, ''Sayın Başbakanımızı havalimanında karşıladım. Aksine hiç de öyle değildi. Bugün yine karşılayacağım. Bakarsanız görürsünüz'' yanıtını verdi.

Cerrah, gazetecilere İstanbul halkıyla biraz konuşmaları halinde halkın İstanbul polisine olan güvenini göreceklerini belirterek, ''Şu anda veda ziyaretlerine başladığımda karşılaştığım İstanbullular üzüntülerini bildiriyor ancak vali olmamdan dolayı da tebriklerini iletiyor'' dedi.

Bu arada araya giren Topbaş, Cerrah'ın Emniyet Müdürlüğü görevinde biraz suskun kalmayı tercih ettiğini ancak işine çok sadık bir çalışma yaptığını belirtti.

Türk polisinin İstanbul'da çok ciddi başarılara imza attığını, bombalama olaylarında faillerin hemen yakalandığını dile getiren Topbaş, ''En uç, en zayıf delillerden bile neticeye ulaşabilen çok güçlü bir polis teşkilatımız var. Bununla da gurur duyuyoruz. Sayın emniyet müdürümüz bunun İstanbul'daki simgesiydi. Şimdi de vali olarak inanıyorum ki başarılı, güzel hizmetler ortaya koyacaktır'' diye konuştu.

Topbaş, basın mensuplarının sorularının ardından Cerrah'a, İSMEK kursiyerleri tarafından seramik üzerine Kız Kulesi ve Tarihi Yarımada'nın işlendiği bir tabloyu hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*