Cerrah Osmaniye'de, aklı Münevver'de

Cerrah Osmaniye'de, aklı Münevver'de.9435
  • Giriş : 03.07.2009 / 15:39:00

İlk açıklaması Münevver Karabulut cinayeti üzerine oldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden Osmaniye Valiliğine atanan Celalettin Cerrah, ''Türk polisi inşallah en kısa sürede Münevver Karabulut'un katil zanlısını yakalayacaktır'' dedi.

Cerrah, yeni görev yerine gitmek üzere geldiği Adana Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin görevinden ayrılmasından sonra 30 kişilik ekibinin tasfiye edildiğine yönelik haberleri hatırlatması üzerine Cerrah, ''Emniyetle ilişkin bana soru sormayın. Osmaniye ile ilgili sorun ki onları cevaplayayım. (Ne yapmayı düşünüyorsunuz? Ne yapacaksınız?) diye sorun. Emniyetle ilgili bana değil Hüseyin Bey'e sorulacak o sorular. Şark hizmeti gelen arkadaşlarımızdı onların bir kısmı. Ekip diye bir şey olamaz. Emniyet devamlılık ister. Herhangi bir ekip söz konusu değil. Şark hizmetleri gelmiştir oraya gitmişlerdir'' dedi.

Cerrah, yeni emniyet müdürünün İstanbul'a atandıktan sonra 2-3 gün süreyle hiç uyumadan çalıştığının sorulması üzerine de, ''İstanbul'dur hiç merak etmeyin ben günde ortalama 4 saat uyuyordum ve 19-20 saati görevime ayırmak zorunda kalıyordum. Yani İstanbul öyle bir görev gerektirir. Hüseyin Çapkın da tecrübeli bir polis müdürümüzdür. İstanbul'u ve arkadaşları tanımak için öyle bir mesaiye gitmiştir'' diye konuştu.

-MÜNEVVER KARABULUT CİNAYETİ-

Cerrah, bir gazetecinin Münevver Karabulut cinayeti zanlısıyla ilgili sorusu üzerine, şunları söyledi:

''Yakalanır hiç merak etmeyin. Bakın İstanbul'da 4 bin küsür cinayet işlenmiş. Bunun yüzde 95'i yakalanmış. Faili meçhul hemen hemen yok denecek kadar azdır. Cinayetlerin zanlıları İnterpol aracılığıyla tüm dünyada aranır. Bu cinayette sadece İstanbul değil, dünya genelinde araştırılıyor. Türkiye'nin her yerinde bu cinayetin failleri aranır. Osmaniye'de de Adana'da da aranır. Bizim Osmaniye polisimiz de bunu yakalamak için her türlü çalışma içerisindedir ve en kısa sürede yakalamak için çaba gösterecektir. Türk polisi inşallah Münevver Karabulut'un katil zanlısını yakalayacaktır.''

Cerrah, bir gazetecinin, kendisinin Karabulut cinayetine özel ilgi gösterdiği yolundaki sorusu üzerine, şöyle devam etti:

''Cinayetlerin hepsine polisler özel ilgi gösterir. Biz faili meçhul olayları sevmeyiz. Hemen failini yakalamak isteriz. Emniyet Müdürlüğünden ayrılıp vali oldum diye bu cinayeti görmezden gelmem mümkün değil. Mutlaka Osmaniye emniyet müdürüne talimat verip, zaten arkadaşımız İstanbul'da çalışmıştır, konuyla ilgili İstanbul polisiyle müştereken bilgileri değerlendirip Osmaniye ve bu bölgede çalışmalara devam edecektir. Mutlaka yakalanacaktır, faili bellidir. Yakalanamaması diye bir şey söz konusu değildir.'.

Cerrah, Osmaniye'nin valilik yapacağı ilk görev yeri olduğunu, şerefli bir görev aldığını söyledi. Bu heyecanla Osmaniye'de çok şeyler yapmak istediğini anlatan Cerrah, ''İnşallah hep birlikte önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz. Burada her türlü sivil toplum örgütüyle belediyemiz ve bütün kurumlarımızla Osmaniye'nin sesini Türkiye'ye duyuracağız. Diyebilirim ki, Osmaniye gündemden düşmeyecektir'' diye konuştu.

Cerrah, daha sonra eşi ve çocuklarıyla birlikte özel bir tesiste öğle yemeği yedi.

Öte yandan, havalimanında Vali Cerrah'ın kızı Gözde Cerrah'ın İstanbul'dan getirdiği köpeğini bir araçla Osmaniye'ye gönderdiği görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*