Cerrahpaşa cinayeti zanlısı tutuklandı

Cerrahpaşa cinayeti zanlısı tutuklandı  .15609
  • Giriş : 23.02.2008 / 18:26:00

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde 5. sınıf öğrencisi olan eşini öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan ve bugün hakim karşısına çıkan astsubay H.G.Ö, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zanlının savcılıktaki ifadesinde, cinayeti eşinin başka bir kişiyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle işlediğini söylediği iddia edildi.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı binasının 3. katında tıp fakültesi öğrencisi eşi A.Ö ile tartışan astsubay H.G.Ö, silahıyla 12 el ateş ederek eşini ağır şekilde yaralamış ve polislere teslim olmuştu. Olayın ardından arkadaşları tarafından ilk müdahalesi yapılan A.Ö kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. 12 kurşunla hayatını kaybeden A.Ö'nün ayrıca hamile olduğu da iddia edilmişti. Zanlı H.G.Ö olayın ardından Fatih'teki Haseki Kamu Sağlığı Merkezi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirilmişti.

Astsubay H.G.Ö bugün gözaltında tutulduğu polis merkezinden Fatih Adliyesi'ne getirilerek Cumhuriyet savcısı'na ifade verdi. Edinilen bilgilere göre H.G.Ö'nün eşini, başka bir kişiyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle öldürdüğünü söylediği iddia edildi. Zanlının olaydan önce eşinden ayrılmak üzere olduğu ve bazı sorunlar nedeniyle aralarında tartıştıkları öğrenildi. Zanlının avukatının adliyede gazetecilere verdiği bilgilere göre H.G.Ö çevresi aracılığı ile eşinin arkadaşları hakkında bilgi toplamış ve başka bir erkekle ilişkisi olabileceğini öğrenmişti. Bu konunun doğru olup olmadığı öğrenmek için eşini aradığı ve kendisiyle konuşmak istediği öğrenilen H.G.Ö'nün telefonlarına cevap alamayınca hastaneye geldiği ve burada eşiyle tartıştığı öğrenildi. A.Ö'nün, eşinin sorularına "Benim özel hayatıma karışmaya hakkın yok" cevabını vermesi üzerine kocanın cinnet getirdiği iddia edildi.

Savcılıkta ifadesi alınan zanlı daha sonra sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi.

Astsubaydan doktor adayı eşine 12 kurşun

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious