Cerrah'tan İstanbullulara teşekkür

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Fener Rum Patrikhanesi'nin önünde bekleyen basın mensuplarının yanına gelerek bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Cerrah, gazetecilerin çeşitli sorularını da cevaplandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Papa 16'ncı Benedikt'in ziyareti nedeniyle kentte alınan güvenlik önlemlerine ilişkin “Her yerde, her ülkede böyle misafirler geldiği zaman güvenlik açısından bu tedbirler alınır” dedi.

Cerrah, güvenlik önlemleri kapsamında yolların kapatılmasına ilişkin bir soru üzerine, zaman zaman yolları kapatıp açtıklarını ifade ederek, “Mesela geliş yolunu biraz sonra açıyoruz” dedi.

Bir gazetecinin “Evlerine, işlerine gidemeyenler oldu. Aşırı tedbir diyenler oldu” sözleri üzerine de Cerrah, “Her yerde, her ülkede böyle misafirler geldiği zaman güvenlik açısından bu tedbirler alınır. İstanbul halkı da bu konuda duyarlı” diye konuştu.

Bir başka gazetecinin trafiğe kapanacak güzergahlar konusunda önceden uyarıda bulunulmadığını söylemesi üzerine Cerrah, bunun nedeninin güvenlik olduğunu ifade etti. Cerrah, “İstanbul halkına teşekkür ediyorum. Çok duyarlılar, bize yardımcı oluyorlar. Misafirimizin önemini biliyorlar” diye konuştu.

Cerrah, bir gazetecinin “çok üst düzeyde güvenlik uygulaması yapıldığını, bunun fazla mı, yoksa gerekli mi olduğunu” sorması üzerine de, “Hayır, normal bir güvenlik tedbiri. Herhangi bir abartımız yok. Mecburuz buna. Hepimiz bu bilinçteyiz” yanıtını verdi.

Bu arada, Fener Rum Patrikhanesi çevresinde alınan güvenlik önlemlerine, uçuş yapan bir polis helikopteri de havadan destek veriyor.

Öte yandan, patrikhaneye gelmek isteyen bazı misafirler, buraya yaklaşık 150 metre mesafede oluşturulan polis kontrol noktasından itibaren yürüyerek patrikhaneye ulaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious