Cerrah'tan operasyon açıklaması

Cerrah'tan operasyon açıklaması.9435
  • Giriş : 28.04.2009 / 20:41:00

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, kentteki terör örgütü operasyonuna ilişkin, ''Bu operasyon başarılı bir operasyondur, çünkü terörist ve diğer teröristler ele geçirilmiştir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde, İstanbul Valisi Muammer Güler ile basın toplantısı düzenleyen Cerrah, Bostancı'daki eve düzenlenen operasyonda kayıpların artmasının dikkatli çalışma sayesinde önlendiğini ifade etti.

Cerrah, teröristin, kendi edindiği bir telsizle polisle irtibat kurduğunu kaydederek, teröristin, şehit olan emniyet amirinin telsizini ve silahını ele geçiremediğini belirtti.

Operasyonun başlangıcını gazetecilere ayrıntılı olarak anlatan Cerrah, evin arka tarafına geçen teröristin polislere ateş açması sonucu Mazlum Şeker'in öldüğünü ve bir gazetecinin yaralandığını kaydetti.

Cerrah, polislerin geldiğini anladığı anda teröristin elinde 2 otomatik silah, 2 tabanca ve el bombası bulunduğunu aktardı.

Operasyonun yapıldığı evde bol miktarda silah, mühimmat ve patlayıcı bulunduğuna dikkati çeken Cerrah, ''Bu operasyon başarılı bir operasyondur, çünkü terörist ve diğer teröristler ele geçirilmiştir. Arkadaşları canlı olarak ele geçirilmiştir, malzemeler ele geçirilmiştir. Bu malzemeleri gördüğünüzde İstanbul'da ne tehlikeli olayların olabileceğini, ne suikastlar olabileceğini hep birlikte göreceksiniz'' diye konuştu.

Cerrah, söz konusu terör örgütünün amacının, sansasyonel eylemler ve suikastlar düzenlemek olduğunu ifade etti.

Eleştirileri yanıtlarken de Cerrah, şunları kaydetti:

''Arkadaşlarımız senelerdir bu şubede çalışmaktadırlar. Bu şubeye gelmeden önce özel harekat kursu görmüşlerdir. Bu operasyonu en iyi şekilde yapmışlardır. Bu arkadaşlarımız en iyi terör uzmanlarıdır. Dışarıdan bu şekilde yorumlamalar, yanlışlara sebebiyet verecektir. Biz bunu en iyi şekilde yaptık ve İstanbul'u bazı terörist faaliyetlerden ki bunları mahkemeye çıkardığımızda diğer teröristleri, daha sonra bu malzemeleri sizinle paylaşacağız. Bu operasyondan elde ettiğimiz malzemeleri gördüğünüzde siz de hak vermiş olacaksınız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*