Cesede makyajla cinayeti çözdüler

Cesede makyajla cinayeti çözdüler.16191
  • Giriş : 15.12.2007 / 17:57:00

Konya'da bıçakla öldürülerek cesedi çöplüğe atılan kadının cesadeni makyaj yaparak vesikalık fotoğrafını çeken polisler, bilgisayar yardımı ile cinayeti çözmeyi başardılar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya'da dün çöplükte yol kenarında tek bıçak darbesiyle öldürülüp bırakılan genç kadının cesedine makyaj yapıp vesikalık şeklinde fotoğraf çeken polisler, kadının kimliğini tespit etti. Kimliğin tespit edilmesinden 3 saat sonra ise cinayet çözüldü.

Edinilen bilgiye göre, dün merkez Karatay ilçesi Aslım Çöplüğü yolunda bıçaklanarak öldürülmüş kadın cesedi bulundu. Cesedin üzerinde ve çevrede yapılan araştırmalarda öldürülen kadının kimliğine ulaşılamadı. 12 saat içerisinde polise kayıp başvurusu da gelmemesi üzerine kadının başka bir şehirden gelmiş olabileceğini düşünen Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, yeni bir yöntem deneme kararı aldı. Öldürülen kadının cesedini morgdan çıkartan polis ekipleri, kadının saçlarını taradıktan sonra vesikalık fotoğraf çekti. Fotoğraf bilgisayara aktarılarak, ölen kadına gözler, cildine normal tonlar, yüzüne ve dudaklarına makyaj yapıldı.

ÖLDÜRÜLEN KADIN KONSOMATRİS ÇIKTI

Makyajlı fotoğrafları çoğaltan polis ekipleri 24 ayrı ekibe fotoğrafı dağıttı. Ekipler, özellikle alkollü ve kadınların bulunduğu mekanlarda araştırmalara başladı. Konya otogarı civarında bulunan bazı birahanelerde fotoğrafı görenler, "Bu kadın Seda" diye cevap verdi. Seda ismini araştıran polis ekipleri Seda takma adıyla konsomatrislik ve hayat kadınlığı yaptığı iddia edilen 38 yaşındaki Nazlı Karakuş'un kimliğine ulaştı. Otellerde ve çevrede araştırmasını sürdüren polis, genç kadının bir bekar evinde kaldığını tespit etti.

Polis, öldürülen kadının Nazlı Karakuş olduğunu kesinleştirmek için cesedin üzerinden çıkan ev anahtarını, bekar evinin kapısında denedi. Cesetten çıkan anahtarın kapıyı açması üzerine cinayete kurban giden kadının Nazlı Karakuş olduğu kesinlik kazandı.

CİNAYETLE İLGİLİ 3 KİŞİ YAKALANDI

Seda takma adıyla çalışan Nazlı Karakuş'un katil zanlılarını bulmak için araştırmalarını gece boyunca sürdüren polis ekipleri, bekar evine gelen bir aracı ve N. Y. M.'yi tespit etti.

Polis, N. Y. M.'yi kendi evinde yaptığı ani baskınla yakaladı. N. Y. M. yakalanmasının ardından cinayeti, Y. Y.'nin işlediğini ve Aksaray'ın Eskil ilçesinde ikamet ettiğini, olay anında yanlarında 23 yaşındaki Ç. O.'nun da bulunduğunu itiraf etti.

Ç. O.'yu da yakalayan polis, özel bir ekiple Aksaray'ın Eskil ilçesine giderek Yüksel Y.'yi yakalayarak Konya'ya getirdi. Yakalanan şüphelilerden Çiğdem O. ifadesinde, "Nazlı, Nuri ve Yüksel, Aslım Çöplüğü yolunda indi. Nazlı parasını istiyordu, bunlar da parayı vermek istemiyordu. Nazlı çantasıyla kendini korumaya çalışırken, Yüksel Nazlı'yı bıçakladı. Daha sonra olay yerinden kaçtık" dedi.
Nuri Yaşar M. ise, "Cinayeti Yüksel işledi. Biz bir şey yapmadık" derken Yüksel Y.'nin de, "Bıçağı ben kullanmadım, Nuri kullandı" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

CİNAYETİN PARA İÇİN İŞLENDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

İddiaya göre, birahanede konsomatris olarak çalışan N. ve Ç., N.Y.M. ve Y. Y. ile tanıştı. Y.Y, N. ve Ç.'ye köy ve kasabalarda iş ayarlayayım kazandığımızı paylaşalım diyerek anlaşma yaptı.

Y. Y., N. Y. M. ile birlikte bir otomobille N. ve Ç.'i aldıktan sonra Aksaray'ın Eskil ilçesine bağlı Eşmekaya beldesinde bir bağ evinde eğlenceye götürdü.

Kadınlar bağ evindeki erkekleri eğlendirmesinin ardından aldıkları 500 YTL'den kendi paylarına düşeni istedi.

Konya'ya dönen ve Aslım Çöplüğü yakınlarında para yüzünden tartışmaya devam eden Y. Y., N. Y. M. ile N. K. araçtan indi. Y. Y.'nin parayı vermemesi üzerine N. K., çantasıyla saldırmak istedi. Bu sırada N. Y. M., N. K.'un elinden tuttu, Y. Y. de bıçakladı.

Olaydan sonra kaçmaya çalışan şüpheliler tel örgüleri tutan direğe çarparak, kırılan tamponun bir kısmını olay yerinde bırakarak kaçtı. Polis, cinayeti çözmesinin ardından olayda kullanılan otomobili de ele geçirdi.

Yakalanan 3 zanlı Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguya alınırken, zanlılardan Ç. O.'nun 2 çocuğu olduğu ve aynı zamanda 8 aylık hamile olduğu öğrenildi. Zanlıların bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Öte yandan, Asayiş Şube Müdürlüğü'nü ziyaret eden Konya İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, Asayiş Şube Müdürü Ercan Taştekin, Cinayet Büro Amiri Ertuğrul Güler ve ekibini tebrik etti. Tuzcu, zaman zaman Konya'da da cinayet olaylarının yaşandığını belirterek, "Dün bir kadın öldürülmüştü. ekiplerimiz 24 saatte olayın faillerini yakaladı. Şimdi adalete teslim edecekler" dedi.

ZANLILAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Konya'da para meselesinden çıkan tartışma sonucu bir kadını öldüren 1'i kadın 3 kişi adliyeye sevk edildi. Merkez Karatay ilçesi Aslım Çöplüğü yolunda 38 yaşındaki Nazlı Karakuş'u öldürdüğü iddia edilen zanlılar N. Y. M., Y. Y. ile yanlarında bulunan Ç. O. cinayet büroda ifadelerinin alınmasının ardından Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Zanlılar daha sonra güvenlik önlemleri altında Konya Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious