Cesedi bir gün sonra bulundu

Cesedi bir gün sonra bulundu.12041
  • Giriş : 06.06.2009 / 18:12:00

Bursa'da, evine gitmeyen ve ailesinin kayıp müracatı yaptığı Orhan Şengün, aracıyla Doğancı Baraj gölüne uçtuğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cesedi AKUT birim başkanı tarafından çıkarılan Şengün'ün restoranda alkol aldıktan sonra alkollü araç kullanırken direksiyon hakimiyetini kaybedip göle uçtuğu öğrenildi.

Orhaneli Termik Santrali'nde çalışan Orhan Şengün (45), önceki gece arkadaşlarıyla Bursa'da bir restoranda alkol aldı. Ardından Şengün, 16 N 4343 plakalı otomobiliyle Orhaneli'ye doğru yola çıktı. Saat 04.00'te işte olması beklenen Şengün, dün akşam saatlerine kadar eve gitmeyince ailesi, arkadaşlarına haber verdi. Orhaneli'nden ve Bursa'dan çıkan Şengün'ün arkadaşları yolu iki yönlü olarak kontrol etti. Defalarca taranan Bursa-Orhaneli yolunda Doğancı Barajı yakınlarında bariyerlerin kırık olduğu belirlendi. Yapılan incelemede Şengün'ün 16 N 4343 plakalı aracının parçaları bulundu.
Olay yerine çağrılan Sivil Savunma Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dare Başkanlığı ekipleri ve AKUT Bursa birim ekipleri, aracın 60 metre yükseklikten baraj gölüne uçtuğunu tespit etti. Balık adamların saatler süren aramaları sonucu Özcan Şengün'ün cesedine ulaşıldı. AKUT Bursa Birim Temsilcisi Aziz Doğan, Şengün'ün cesedini karaya çıkarmayı başardı. Şengün'ün son olarak alkol alıp, yemek yediği arkadaşları da baraja geldi. Olay yerine çağrılan dev vinç ile barajdan çıkartılan otomobilin ise hurdaya döndüğü görüldü. Cumhuriyet Savcısı olay yerinde inceleme yaptı. Sabaha karşı, Şengün'ün cenazesi ailesine teslim edildi.Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*