Cesetteki böcek cinayeti çözdü

Cesetteki böcek cinayeti çözdü.14038
  • Giriş : 08.04.2008 / 10:08:00

Cesedin üzerindeki böcekler 5 yıl önce işlenen cinayetin sırrını çözdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Isparta’da 5 yıl önce işlenen bir cinayet, cesedin üzerindeki böceklerin incelenmesi sonucu aydınlatıldı. Böcekler sayesinde cinayet günü tam olarak belirlendi ve polis cinayete 4 kişinin karıştığını buldu.

Isparta Emniyet Müdürlüğünden bugün yapılan yazılı açıklamada, Köy Hizmetleri Müdürlüğünde çalışan memur Hayri Atasoy’un 5 Ağustos 2003’te yalnız yaşadığı tek katlı evinde 47 yerinden bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili cinayetin aydınlatıldığını bildirildi. Yedişehitler Mahallesi’ndeki evinde ölü bulunan Hayri Atasoy’un cesedindeki böceklerin İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini ifade edilen açıklamada, Atasoy’un cinayet zanlılarının Türkiye’de ilk kez entimolojik (böcek) bulguların incelenmesiyle tespit edildiği kaydedildi.

Cesetteki böceklerin öldürülme gününün tespitini sağladığı ve cinayetin, cesedin bulunmasından 3 gün önce işlendiğinin ortaya çıktığı belirtilen açıklamada, olay tarihinde eve giren ve çıkan kişilere ilişkin geniş çaplı araştırma yapıldığını bildirildi.

Delil incelemelerinin ardından Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin Hayri Atasoy’un H.H.T., M.Ö. ve M.E.Y. tarafından öldürüldüğünün ortaya çıkarıldığı bildirilen açıklamada, olayda gözcülük yaptığı belirlenen ve yakalanan hırsızlık, yaralama, yağma gibi suçlardan 27 kaydı bulunan F.B’nin cinayeti itiraf ettiği kaydedildi.

Zanlılardan M.Ö. ile H.H.T’nin cinayetten sonraki bir tarihte karıştıkları gasp olayı nedeniyle “yağmacılık” suçlamasıyla halen tutuklu bulundukları, zanlılar F.B. ile M.E.Y’nin ise sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandıkları açıklandı.

Tutuklanan iki kişinin Hayri Atasoy’u, kendilerine homoseksüel ilişki teklif etmesi sonucu öldürdükleri yönünde iddialarda bulundukları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious