Çeşme, yelkencilere kucak açtı

Çeşme, yelkencilere kucak açtı.8566
  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

2006 Jim Beam Windsurf Dünya Şampiyonası İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesinde başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Yelken Federasyonu ve Sportworks organizatörlüğünde gerçekleştirilen 2006 Jim Beam Windsurf Dünya Şampiyonası İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesinde başladı. Şampiyonada 22 ülkeden dünyanın en hızlı ve en iyi 80 windsurfçüsü katılıyor.
Dünya'nın en iyi Slalom Windsurfçüleri'nden 12 kez Dünya Şampiyonu Björn Dunkerbeck, dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alan Micah Buzianis, Antoine Albeau, Kevin Pritchard ve 2005 Avrupa Şampiyonu Ben Van der Steen gibi isimler şampiyonaya katılırken, 48.70 deniz mili (90 km/h) ile Dünya Hız Rekortmeni Finian Maynard da Alaçatı'da madalya mücadelesi veriyor. 2006 Jim Beam Windsurf Dünya Şampiyonası'na ülkemiz adına 12 sporcu iştirek adiyor. Çağla Kubat, Lena Aylin Erdil Kadınlarda, Ertuğrul İçingir, Hüseyin Sert, Ali Palamutçu, Bora Kozanoğlu, Enes Yılmazer, Emirhan Kolburan, Şener Berkem, Koray Gömeç, Kaan Özbenli ve Can Çoşkun Erkeklerde ülkemizi temsil ediyor.

Jim Beam Dünya Windsurf Şampiyonası'nın ilk gününde 'erkek', 'kadın', 'master' ve genç kategorilerinde ilk eleme yarışları yapıldı. Türk sporcular günün ilk eleme yarışı sonrasında başarı gösterdi. Slalom parkurda gerçekleşen yarışların ilk elemelerinde erkekler kategorisinde; birinciliği dünya hız şampiyonu Finian Maynard, ikinciliği Antoine Albeau, üçüncülüğü ise Amerikalı Micah Buzianis elde etti. Türk sporculardan Bora Kozanoğlu ilk eleme yarışlarında 7. sırada yer aldı.

Kadınlar kategorisinde Fransa'dan Sarah Hebert birinci, İtalya'dan Verena Fauster ikinci, Karin Jaggi üçüncü oldu. Milli sporcumuz Çağla Kubat 4. sırada yer alırken, genç sporcumuz L. Aylin Erdil 5. sırada yer buldu.

Master kategorisinde; İtalya'dan Francesco d'urso birinci, yine İtalya'dan Massimo Masserini ikinci, Sırbistan'dan Judin Leonid üçündü geldi.

Gençler kategorisinde, Emirhan Kolburan birinci, Enes Yılmazer ikinci Belçika'dan Pascal Somer üçüncü sıraya yerleşti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious