Çeşme'den Yunan adalarına vizesiz tur

  • Giriş : 01.08.2007 / 17:30:00

İzmir'in Çeşme ilçesinden Yunan adalarına gemi turları başladı. 'Samsun' gemisi yolcularını ilk seferine çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çeşme Limanı'ndan hareket eden Samsun gemisinin yolcuları, bir hafta sürecek turda, program kapsamındaki yerlerde gezme ve alışveriş yapma fırsatı bulacak.

Çeşme'den Yunan adalarına ilk seferi gerçekleştiren 'Samsun'un kaptanı Semih Salgıncı, tur programı kapsamına Mikanos, Santorini, Girit, Rodos, Samos gibi adalar ile Pire şehrinin olduğunu belirterek, ilk seferde gemide 181 yolcunun bulunduğunu söyledi.

Turlarda vize uygulamasının olmadığına dikkat çeken Salgıncı, Yunanistan hükümeti ile yapılan ve "Bir Türk limanından kalkıp, aynı Türk limanına dönmek suretiyle toplu vize uygulamasıyla tur düzenlenebilmesi"ni içeren bir anlaşma yapıldığını açıkladı.

Turlar Eylül'e kadar sürecek

Salgıncı, tur programı kapsamındaki adalarda ortalama 12 saat dolaşma ve alışveriş fırsatı olduğunu, turların Eylül ayına kadar süreceğini kaydetti.

Yolcuların konforu için birçok şeyin düşünüldüğünü belirten Salgıncı, gemide restoran, 2 bar, yüzme havuzu, fitness center, masaj ve sauna salonuyla alışveriş için dükkanların bulunduğunu belirtti.

Salgıncı, tur fiyatlarının kamaraların özelliklerine göre 300 ile bin euro arasında değiştiğini, bu fiyata konaklama giderleri, yemek ve liman vergileri gibi ücretlerin de dahil olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious