Cetan System eğitime "el atabilir!"

Cetan System eğitime
  • Giriş : 28.08.2007 / 13:13:00
  • Güncelleme : 28.08.2007 / 14:57:33

Cetan System’den eğitim alanında çığır açabilecek projeler...!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Düşük internet bağlantı hızıyla yüksek kalitede internette görüntü servisi sunan Cetan System’in eğitim alanında çığır açabileceği bildirildi.

Cetan System’in Asya ve Avrupa kıtalarını kapsayan ve “en yetkili bilirkişi” anlamına gelen “Ombudsman for Asia and Europe” unvanı eski TRT Genel Koordinatörü Cevdet Tellioğlu’na verildi.

Düşük bağlantı hızıyla yüksek kalitede görüntülü internet yayını teknolojisi hizmeti veren Cetan System’in Asya ve Avrupa kıtalarının üst düzey bilirkişi unvanını alan Tellioğlu, “Cetan System Ombudsman for Asia&Europe” unvanını almak için yetkililerin özgeçmişini incelediklerini ve teyitler yapıldıktan sonra bu unvanı vermek için kendisine teklif geldiğini belirtti. Medyadaki çalışmalarından ve halk-devlet arasındaki barışı sağlayan Halkla İlişkiler Sistemi olarak bilinen ‘Beyaz Masa’ sisteminin projelendirilerek, önce yerel sonra da kamu kurumlarında uygulamasına vesile olan Tellioğlu, bu çalışmaların Cetan System yetkililerinin ilgisini çektiğini anlattı.

CETAN SYSTEM TÜRK EĞİTİMİNDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATABİLİR

Cetan System’le uzaktan enteraktif eğitim döneminin de başlatılabileceğini söyleyen Tellioğlu, okula gidemeyen özürlü çocukların da bu yolla evlerinden eğitim alabileceklerini vurguladı. Sistemin, düşük internet hızıyla bile yüksek kalitede görüntü yayını verebildiğine işaret eden Tellioğlu, artık ulaşımı imkânsız olan köylerde taşımalı eğitim zorunluluğunun da öğrencilerin eğitimlerini evden alarak ortadan kalkabileceğinin altını çizdi. Bu sistemin hemen her alanda değerlendirebileceğini söyleyen Cevdet Tellioğlu şunları söyledi: “Cetan System sayesinde vasıflı insan evinde yetiştirilebilir. Bu sistemi Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Köy işleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi enteraktif ve eğitim gerektiren her kurum ekonomik olarak kullanabilir. Evden oluşturulması mümkün sanal enteraktif dershanelerle de dil öğrenimi ev hanımlarına da sunulabilir. Cetan System’in görüntü kalitesinin yüksek olmasının yanı sıra ekonomik olması ile de tercih sebebi olacağına inanıyorum”

CEVDET TELLİOĞLU KİMDİR?

Halen iletişim direktörü olarak görev yapan Cevdet Tellioğlu, 13 Haziran 1963 yılında Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya geldi.

Anadolu Üniversitesi Reklâmcılık ve Halkla İlişkiler mezunu olan Tellioğlu, reklâm filmlerinde yönetmenlik, yönetmen yardımcılığı, kameramanlık, reklâm ve halkla ilişkiler firmalarında kurucu genel müdürlük, Creative Director’lük ve baş metin yazarlığı yaptıktan sonra sırasıyla Hayat Kimya Sanayi A.Ş. Pazarlama ve Reklâmdan sorumlu Genel Koordinatör Yardımcılığı, Kadıköy Tüketici ve İstanbul Tüketici adlı yerel gazetelerin yayımlanması ve genel sanat yönetmenliği, Marmara Toprak San. A.Ş. Koordinatörlüğü ve Buhara Makine San. A.Ş. Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Ürünleri A.Ş.’de Halkla İlişkiler ve Tanıtım danışmanlığı, TRP Reklâm Genel Müdürlüğü ve çeşitli firmalara Pazarlama Reklâm ve Halkla İlişkiler politikalarının belirlenmesi ve personellerinin eğitimleri konusunda uygulamalı danışmanlık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Danışmanlığı, İstanbul Asfalt San. A.Ş. İletişim Danışmanlığı, Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Hamidiye A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı, Türkiye Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Tellioğlu’nun yayınlanmış eserleri arasında Güzel Konuşma Pratiği El Kitabı, Halkla İlişkiler, Sonuca Ulaştıran Satış ve Beyaz Masa (Kamu Kurumlarında Halkla İlişkiler ve İletişim. İmaj konularında çeşitli makaleler) bulunuyor.

Cetan Sivil Denetim yetkisi verilen Tellioğlu, bu güne kadar Koç Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Galatarasay Üniversitesi, devlet ve özel sektör kurumlarında iletişim konulu çeşitli seminer ve paneller düzenledi.

Üstlendiği projeler arasında Halk ve Devlet arasındaki barışı sağlayan Halkla İlişkiler Sistemi olarak bilinen ‘Beyaz Masa’ sisteminin projelendirilerek, önce yerel sonra da Kamu Kurumlarının uygulaması veya danışmanlığının yürütülmesi, Işık Sigorta ile hedef arasında ‘Aktif Hat’ sisteminin projelendirilip uygulanması, Çalışma Bakanlığı S.S.K. tek kart sistemi ve verimlilik projesinin hazırlanıp uygulamaya sunulması, Valilikler/Yerel Yönetimlerle ilgili şeffaflaştırma modelinin projelendirilmesi bulunan Tellioğlu, yine birçok reklâm kampanyasında proje danışmanlığı – konumlandırma direktörlüğünü yürüttü. Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda Genel Koordinasyondan/Tanıtım ve Reklâm Sorumlusu ve Genel Müdür Müşaviri olarak da görev yapan Tellioğlu, ayrıca Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious