Çete, hakim önünde

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Konya’da gözaltına alınan 19 kişilik hırsızlık çetesi adliyeye çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konya’da çesitli hırsızlık olaylarına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 19 kişilik suç örgütü, bugün adliyeye çıkarıldı.

ıÜüKonya Emniyet Müdürlüğü Aşayiş Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Hırsız mobil operasyonu" çerçevesinde gözaltına alınan birçok hırsızlık ve gasp olayına karıştıkları belirtilen 19 zanlı, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Konya Numune Hastanesi’ne götürüldü. Gruplar halinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, daha sonra adliyeye çıkarıldı.

Çadırları ile il il dolaşarak hırsızlık yaptıkları öne sürülen ve bu işi meslek haline getirdikleri iddia edilen çete üyeleri, Adana Çevre Yolu’nda sabaha karşı Konya Aşayiş Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyon ile gözaltına alınmıştı. Zanlıların çadırlarında ve arabalarında yapılan aramalarda çok sayıda çalıntı cep telefonu, 2 adet kamera, 2 adet DVD çalar, 5 adet dijital fotoğraf makiası, 400 gram esrar maddesi, 11 adet sahte kimlik ve birçok çesitli çalıntı eşya bulunmuştu.

Daha önce toplam 61 ayrı suçtan kayıtları bulunan çete üyelerinin Konya’dan önce Isparta, Eğirdir, Erzurum, Kocaeli, Gebze, Afyon ve Ankara illerinde de hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edildi. Dolandırıcılık, hırsızlık, oto hırsızlığı, suç örgütü kurmak, esrar maddesi bulundurmak ve satmak suçlarından yargılanacak olan çete üyelerinin savcılıkta ifade verme işlemleri sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious