Çete köstebeği AKP'li vekil çıktı

Çete köstebeği AKP'li vekil çıktı.7247
  • Giriş : 11.07.2009 / 21:54:00

Sakarya'da düzenlenen operasyon AKP'yi sarstı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haraç çetesine bilgi sızdıran Sakarya Akyazı'nın AKP'li belediye başkanı Yaşar Yazıcı, savcılıkta verdiği ifadede çeteye bilgiyi hem kendisinin hem de AKP Sakarya milletvekili Recep Yıldırım'ın birlikte sızdırdığını söyledi. Taraf Gazetesi'nin bu haberi AKP'de şok yarattı.

Başkan ve milletvekili yeğenlerine operasyon

Sakarya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi yaklaşık 1 yıl önce liderliğini Akyazı ilçesi belediye başkanı Yaşar Yazıcı'nın amcasının oğlu Hüseyin Yazıcı ile AKP milletvekili Recep Yıldırım'ın yeğeni Ali Yıldırım ile adamlarına yönelik operasyon başlattı.

Operasyondan haberdardılar

Belediye başkanı ve milletvekilinin yakınları ile adamları mahkeme kararıyla teknik takibe alındı. Teknik takibi yürüten polis ve savcı çete zanlılarının kendilerine yönelik operasyondan haberdar olduğunu görünce hayli şaşırdı.

21 kişi gözaltına alındı

Gizli operasyondan çete elemanlarının haberi olması üzerine operasyon erkene alındı ve geçtiğimiz Pazartesi milletvekili ve belediye başkanının yakınları da dahil 21 kişi gözaltına alındı. Akyazı Savcılığı'na çıkarılan 21 kişi çete kurmak, adam ölydürmeye ve yaralamaya azmettirmek,tehdit ve haraç suçlarından tutuklanarak cezaevine kondu. Tutuklananlar arasında milletvekilinin yeğeni ile belediye başkanının kuzeni de bulunuyor.

Çeteye gizli belgeleri belediye başkanı verdi

Tutuklamaların ardından bu kez polis ve savcı "köstebek" arayışına girdi. Bunun üzerine korkunç gerçek de ortaya çıktı. Çeteye gizli bilgileri Akyazı belediye başkanının verdiği, belediye başkanının da bu bilgileri Sakarya Emniyet müdürü Faruk Ünsal'dan aldığı ortaya çıktı. Çeteye bilgi sızdıranlar arasında AKP milletvekili Recep Yıldırım'ın da olduğu, belediye başkanının ifadesiyle ortaya çıktı.

İçişleri bakanı Beşir Atalay köstebek soruşturması Sakarya'ya 2 başmüfettiş gönderdi. Öte yandan Akyazı Savcılığı da dosyayı çete ve terör suçlarına bakmlakla görevli İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekilliğine gönderdi. İstanbul Başsavcı vekili Turan Çolakkadı'nın , Sakarya Emniyet müdürü Faruk Ünsal'ı ifadeye çağıracağı belirtiliyor.

Operasyonu yapanlar sürüldü

Bu arada "köstebek" emniyet müdürünün bu başarılı operasyona imza atan Kaçakçılık Şube müdürü Alparslan Eranlıoğlu ile Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Şahne'nin görev yerlerini değiştirdi. Töstebeklikle suçlanan emniyet müdürünün operasyon gecesi AKP milletvekili Recep Yıldırım ile Sakarya polisevinde saatlerce başbaşa görüştüğü ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*