Çete operasyonunda bu sefer de bir albay tutuklandı

Çete operasyonunda bu sefer de bir albay tutuklandı.11990
  • Giriş : 11.01.2008 / 20:35:00

Matkap Operasyonu kapsamında, albay olduğu belirlenen askeri bir personel tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Soruşturma çerçevesinde, ifade vermek amacıyla avukatı Kadir Kartal ile Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Şenol Boyu, Cumhuriyet Savcılığı'na müracaat etti.

Cumhuriyet Savcısı Hikmet Usta tarafından sorgulanan Boyu, daha sonra sevk edildiği İstanbul Nöbetçi 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklandı.

Boyu'nun avukatı Kadir Kartal, adliyeden ayrılırken basın mensuplarına yaptığı açıklamada, müvekkilinin "suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak" suçundan tutuklandığını bildirdi.

Kartal, müvekkilinin Ankara'da Eğitim Komutanlığı'nda, jandarma albay rütbesinde görev yaptığını belirterek, Boyu'nun bir süre doğuda istihbarat amaçlı çalıştığını, ardından görevli olarak geldiği Balıkesir'de kolon kanserine yakalandığını söyledi.

Müvekkilinin bu dönemde, GATA'da tedavi olduğu sırada kendisini ziyaret etmeye gelen çok sayıda ziyaretçi arasında Orhan Aykut'un da yer aldığını ifade eden Kartal, daha sonra müvekkili ile görüşmeye devam eden Aykut'un, müvekkiline, "Irak'ın kuzeyinden gelecek bir kişinin 4 kişiye yönelik bir eylem gerçekleştireceği yönünde istihbari bilgi verdiğini" anlattı.

Kartal, "müvekkilinin, bu bilgiyi üstlerine ilettiğini ve bu olaydan sonra Aykut ile müvekkilinin görüşmeye devam ettiğini anlatarak, yaptıkları telefon görüşmesi nedeniyle bu dosyada yer aldığını" söyledi.

Soruşturma kapsamında, suç örgütünün elebaşı olduğu iddia edilen Orhan Aykut ile Mehmet Salih Aydar ile daha sonradan hakkında yakalama emri çıkartılan Mehmet Mucip Seven de tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious