Çete üyeleri adliyeye sevk edildi

Çete üyeleri adliyeye sevk edildi.28351
  • Giriş : 07.05.2009 / 15:36:00

Hatay merkezli, Ankara, Bitlis, Mersin ve Şanlıurfada, organize suç örgütüne düzenlenen operasyonda gözaltına alınan aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 46 zanlıdan 29u adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhuriyet Başsavcılığı'na 2007 yılında yapılan bir ihbar üzerine, Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmanın ardından, geçen salı günü Ankara, Bitlis, Mersin ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Hatay, Belen, İskenderun ve Dörtyol İlçeleri'nde gerçekleştirilen 'Çantacı' adı verilen eş zamanlı operasyonda, 2'si kadın 18'i kamu görevlisi 46 kişi gözaltına alındı. 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüt faaliyeti kapsamında ihaleye fesat karıştırmak, bu amaçla kamu görevlilerine rüşvet vermek, almak, resmi belgede sahtecilik' iddialarıyla gözaltına alınan ve Hatay Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu tamamlan zanlılardan 29'u adliyeye sevk edildi. Diğer zanlıların ise sorgusu sürüyor.

Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili halen firarda olan kişilerin bulunduğunu, bunların da yakalanması için çalışmalara devam edildiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*