Çete üyelerine gözaltı

Çete üyelerine gözaltı.11408
  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'nce uyuşturucu tacirlerine yönelik başlatılan ‘Kelebek Operasyonu' kapsamında gözaltına alınan 60 kişi, geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

120 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, bu kişilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 6.5 kilo esrar, 7 ruhsatsız tabanca, 5 kurusıkı tabanca, 2 av tüfeği ve 14 uyuşturucu hap ele geçirildi. Örgüt üyelerinin ‘adam öldürme' ve ‘adam yaralama' gibi çeşitli olaylara karıştığı belirlendi.
Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan zanlılardan 60'ı soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakılırken, diğer 60 kişi ise Sakarya Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Adapazarı Adliyesi'ne sevk edildi. Bazı sanıklar hastanedeki sağlık muayenesi sırasında gazetecilere saldırmak istedi.
Operasyon kapsamında kimlikleri tespit edilen 400 kişinin daha arandığı kaydedildi. Bu arada operasyon kapsamında el konulan yabancı plakalı TIR içersinde de yapılan aramada da 40 kilo eroin ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious