Çeteler tutuklanarak cezavine konuldu

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde 'Kuyularönü Çetesi' olarak bilinen 25 kişi, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği tarafından önceki gün yapılan ve 4 gün boyunca devam eden başarılı operasyonla kendilerini Kuyularönü Çetesi olarak adlandıran 25 kişi yapılan baskınlar sonucu gözaltına alınmıştı. Eş zamanlı olarak polisin baskın yaptığı ev, işyeri ve otolarda yapılan aramalar sonucu 3 pompalı tabanca, 5 silah, 151 adet mermi, 750 gram esrar, çeşitli markalarda 32 cep telefonu, 5 oto teyp, 2 anfi, 10 hoparlör, 2 video kamera, 2 adet fotoğraf makinesi ile çeşitli bankalara ait kredi kartı ele geçirilmişti.

Polisin 4 gün boyunca devam eden sorgulaması sonucunda 'Burhan' kod adlı çetenin reisi Ruhi Oğuz başta olmak üzere 24 kişi dün adliyeye yoğun güvenlik önlemleri altında sevk edilmişti. Savcılıktaki ifadeleri gece saat 23.00'e kadar devam eden çete zanlılarının tamamı mahkemeye sevk edildi.

Hakim karşısında 5 sat boyunca sorgulanan 25 zanlı, adam yaralama, zorla fuhuş yaptırma, haraç, ve çete oluşturma suçlarından tutuklandı. Sabah saat 04.00'da yoğun güvenlik tedbirleri altında adliyeden çıkarılan 25 kişi, Alanya Kapalı Cezaevi'ne götürüldü. Aynı çetenin mensubu olduğu öğrenilen 7 kişi de geçtiğimiz hafta tutuklanmıştı. Kuyularönü çetesinin tutuklu olan üye sayısı 25 kişi ile birlikte 32'ye yükseldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious