"Çetelerin köküne kadar inilmelidir!"

  • Giriş : 26.01.2009 / 03:31:00
  • Güncelleme : 25.01.2009 / 23:58:29

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Ergenekon'u kastederek, 'Köküne kadar inilmeli' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'nin son dönemde ''müthiş bir kafa karışıklığı ile karşı karşıya olduğunu'' belirterek, devletin içinde çeteleşme varsa bunun sonuna kadar araştırılması gerektiğini söyledi.

Aydın'ın Söke ilçesinde, teşkilat binasının açılış törenine katılan Yazıcıoğlu, yaptığı konuşmada, Türkiye'de yoksulluğu üreten, yolsuzlukları derinleştiren, insanları Alevi-Sünni, Türk-Kürt, laik-laik olmayan şeklinde ayıran zihniyete karşı mücadele ettiklerini ifade etti.

Son dönemde insanların ''müthiş bir kafa karışıklığı ile karşı karşıya olduklarını'' kaydeden Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:

''Devletin içinde yerleşmiş çeteleşmeler varsa, sandıktan geleni sopayla kovalamak iddiasıyla oluşmuş cunta hareketi varsa, devletin kalemini, yetkisini kullanarak örtülü bir yapı kurarak devlet kaynaklarını belli bir zihniyete kullandırmak isteyenler varsa, o zaman bunun dibine kadar inilecek, hukukun gereği yapılacaktır. Yargılama sonucunda da kim, neye bulaşmışsa karşılığını verecek.

Fakat son zamanlarda sapla saman, elma ile armut karıştırılır hale geldi. Giderek PKK'yı mahsuplaştıran bir sürece sokulduğumuzu görüyorum. Buna kesinlikle rıza göstermiyorum. Tekerlekli sandalyede on senedir evinin içinde duran, benim de yakından tanıdığım, şeref madalyalı bir gaziyi PKK'nın sözde itirafçısının söylediği bir sözle, manşet yapıp hayatına son vermesine sebep olunmasını hazmedemiyorum, uygun görmüyorum ve bu anlayışı kınıyorum.''

ADAY TANITIM TOPLANTISI

Yazıcıoğlu daha sonra Nazilli ilçesine geçerek partisinin Aydın il ve ilçe belediye başkanı adaylarının tanıtım toplantısına katıldı.

Yazıcıoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin kritik bir dönemde yapıldığını belirterek, ülkede Atatürkçülük, milliyetçilik, cumhuriyetçilik, halkçılık, demokrasi ve islamcılık adına siyaset yapanların iktidara geldikten sonra bu değerleri ezdirdiğini iddia etti.

Milletin ortak değerlerinin zedelendiğini savunan Yazıcıoğlu, ''Kürdü, Türkmeni, Alevisi, Sünnisi bizim başımızın tacı olmuştur. Biz Türkiye'de büyük birliği gerçekleştirmek istiyoruz'' dedi.

Hükümeti eleştiren Yazıcıoğlu şunları söyledi:

''Bu hükümet köylüsünü, çiftçisini dışlıyor. Adeta alay ediyorlar. Çirkin ithamlarda bulunuyorlar. Ama IMF'nin önünde diz çöküyorlar. İşte ben bunu kabul etmiyorum. Bu hareket iktidara gelecek ve sömürücülere, IMF şeflerine, 'ananızı babanızı alın gidin' diyecek.

Mason localarının, İsrail lobilerinin, patronların yanında yer aldılar. Ama bu düzen böyle gitmeyecek, biz bu düzeni değiştireceğiz. Benim kızıl elmam AB, Orta Doğu Projesi değildir. Benim idealimdeki dünya AB'nin dünyası değil, İsrail-Amerikan köprülerinin yönettiği Büyük Orta Doğu projesi değildir. Benim hayalimdeki dünyada Türkiye'nin yeri Türkistan medeniyetidir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*