Çetelerle mücadeleden çekinirsek bedelini kan ile öderiz!

Çetelerle mücadeleden çekinirsek bedelini kan ile öderiz!.26174
  • Giriş : 29.01.2008 / 12:32:00

Mehmet Yılmaz: "Çetelerle mücadeleden çekinirsek bedelini kan ile öderiz." dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hürriyet gazetesi Yazarı Mehmet Yılmaz, Türkiye'nin çetelerle mücadele konusunda Susurluk kazası ile yakaladığı fırsatı kaçırdığına dikkat çekerek, Ergenekon Operasyonu ile başlayan ikinci fırsatı kaçırılmaması gerektiğini söyledi.

Yılmaz'a göre bu fırsatta kaçarsa çok kan dökülecek. Bugün kü köşesinde "Artık bu fırsatı kaçırmayalım" başlıklı bir yazı kaleme alan Yılmaz, şunları söylüyor:

"Ergenekon örgütüyle ilgili olarak dünkü gazetelere yansıyan haberler, nasıl bir felaketten dönüldüğünü ortaya koyuyor. Çetenin 5 cinayetten ve değişik bombalı-silahlı saldırılardan sorumlu olduğu, 2009 yılında bir askeri darbeye zemin hazırlamak için "ses getirecek eylemler" peşinde olduğu ilk ortaya çıkan bilgiler. Ses getirecek eylemler ile kastedilen şeyin ne olduğu da çok açık: Gazeteciler, yazarlar gibi toplumda tanınmış kişileri öldürmek, Türk-Kürt çatışması yaratmak, ülkeyi bir dehşet dalgası ile sarsıp darbeye zemin hazırlamak!"

Çetenin sicilinin bu konuda çok fazla ayrım gözetilmediğini de ortaya koyduğunu kaydeden Yılmaz,"Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nu da onlar öldürtmüşler, Hrant Dink'i de! Malatya katliamının sorumlusu da onlar, Danıştay'a silahlı baskın yaptırıp bir yargıcı öldürtenler de" diyor.

Susurluk Çetesi ile ilgili soruşturma adam gibi yapılmış olsaydı, Türkiye'yi sarsan bu cinayetlerin yaşanmayacağını belirten Yılmaz, şöyle devam ediyor:

"Şimdi herkese düşen görev, bu çetenin faaliyetlerinin hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde soruşturulmasını ve sorumluların yakalanarak cezalandırılmasını sağlamaktır. Bu konudaki tereddütlerin, soruşturmayı sonuna kadar sürdürmekten çekinmenin bedeli, kan ile ödenecek çünkü. Türkiye, Susurluk kazası ile yakaladığı olanağı kaçırdı. Kendisini devlet sanan çete ile hesaplaşmak için artık bu fırsatı kaçırmayalım!"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious