Çeteye 250 kontör ceza

Çeteye 250 kontör ceza.13766
  • Giriş : 08.02.2009 / 08:40:00

Zonguldak Ereğli'de geçen hafta çökertilen ve aralarında ticaret odası başkanı ve belediye başkanının da bulunduğu çeteye yataklık yapan polislerin yaptıkları ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen hafta yapılan operasyonla çökertilen, aralarında Zonguldak Ereğlisi Ticaret Odası Başkanı Ahmet Likoğlu ve Belediye Başkanı Murat Sesli'nin de bulunduğu çetenin üyesi olmakla suçlanan polislerin yataklık yaptıkları iddia edildi.

OPERASYON kapsamında tutuklanan üç polis memuru ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan bir başkomiser, kontör ve para yardımını kabul etti ancak çeteye yardım ve yataklık yapmadıklarını öne sürdü. İşte polislerin ifadesindeki o ilişkiler ağı:

Polis memuru Kani Y.

'250 kontör ceza kestim' şakası

"Asayiş Büro'da görev yapıyorum. Likoğlu soyadlı kişileri de çeşitli olaylar nedeniyle tanırım. Ümit Likoğlu'ndan 1000 YTL aldığım doğrudur. Ancak bunu borç olarak aldım. Bu şahsı daha önce kendisi hakkında adli tahkikat yaptığım için tanıyorum. Yaman Likoğlu'na telefonda 250 kontör almasını söylediğim doğrudur. Merkez Karakolu bu şahsı aramış, bulamamış. Ben de telefonla kendisine ulaşarak karakola gitmesini sağladım. Karakolda, 'Polis devamlı sizi mi arayacak?' diye kızdım. Likoğlu da, 'Kontörünüz bittiyse alırız' diye yanıt verdi. Ben de kendisine 'Sana 250 kontör ceza kestim' diye şaka yaptım."

Başkomiser Hasan K. Tayinim için yardım istedim

"Ereğli'de Asayiş Büro Amiri ve merkez karakolda başkomiser olarak görev yaptım. Likoğlu soy adlı şahıslarla ilgili birçok işlem yaptım. Cihan Ö.'yü tanırım, en çok işlemi ona yaptım. Devrek'e tayinim çıkmıştı. Cihan Ö.'nün bir milletvekiliyle arası iyi olduğundan bu işimi halletmesini istedim."

Polis memuru Abdullah B.

Borç istedim

"Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi'nde çalışıyorum. Metin T. ile iki kez telefonla görüştüm. Aldığım mobilyaların parasını ödeyememiştim, bu nedenle borç istedim. Bir keresinde de ev kirasını ödeyemedim, Metin T.'den yine borç istedim, vermedi."

Polis memuru Muhsin D.

Olayları kapatmadım

"Suna Ç.'nin ifadesinin değiştirilmesiyle ilgim yok. Bu bayanın ifadesinin değiştirmek ve kapatmak şeklinde bir eylemim olmamıştır. Fatih K.'nın uyuşturucuyla yakalanması olayında yardımcı olmam söz konusu değildir."

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*