Çetinkaya: Parti kapatmalar tarihe karışmalı

Çetinkaya: Parti kapatmalar tarihe karışmalı.10383
  • Giriş : 17.03.2008 / 14:07:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, "Parti kapatmalar artık tarihe karışmalı ve Türkiye'nin gündeminden düşmelidir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, batıda bu yüzyılda parti kapatılmasının bir örneğinin olmadığını vurgulayarak, "Parti kapatmalar artık tarihe karışmalı ve Türkiye'nin gündeminden düşmelidir" diye konuştu.

Türkiye'nin bunları yaşamayı haketmediğini ifade eden Çetinkaya, milletin iradesini deşik metodlarla bertaraf etmenin demokratik yaklaşım olmadığını ifade ederek, "Millet büyük bir ekseriyetle bizi bağrına basmıştır" diye konuştu.

Çetinkaya, iddianamedeki suçlamaların mesnetsiz olduğunu, batıda bu yüzyılda parti kapatılmasının bir örneğinin olmadığını vurgulayarak, "Parti kapatmalar artık tarihe karışmalı ve Türkiye'nin gündeminden düşmelidir" dedi.

Türkiye'nin bunları yaşamayı haketmediğini ifade eden Çetinkaya, "Milletin iradesini deşik metodlarla bertaraf etmek demokratik yaklaşım değildir. Millet büyük bir ekseriyetle bizi bağrına basmıştır" diye konuştu.

Çetinkaya, iddianamedeki suçlamaların mesnetsiz olduğunu söyledi. Anayasa Mahkemesi'nin bu iddiaları bu şekilde değerlendireceğine inandığını ifade eden Çetinkaya şöyle devam etti: "Biz herkesten daha fazla laikiz, demokratız, hukuka saygılıyız. Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için uğraştık. Bir suç işledik. Gayri safi milli hasılayı yükselttik. İhracatı artırdık. Kalkınma hızını artırdık. Bunlar takdir edilecek hizmetler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious