Cevat Hoca'nın heykeli dikilecek!

Cevat Hoca'nın heykeli dikilecek!.12827
  • Giriş : 06.05.2008 / 00:39:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 17:18:22

Feldkamp'ın istifasındansonra Galatasaray'ı çalıştırmaya başlayan Cevat Güler, şampiyonluğa çok yakın. Cimbom şampiyon olursa Cevat hocanın heykeli dikilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'da ligin bitimine 6 hafta kala Feldkamp'ın gönderilmesinin ardından spor kamuoyu Sarı-Kırmızılı takımın şampiyonluk yarışından iyice uzaklaşacağına inanıyordu.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada teknik sorumlu olarak takımın başına getirilen Cevat Güler de birçok insanın adını ilk kez duyduğu biriydi. Abdullah Avcı, Laudrup, Luis Van Gaal, Zaccoroni gibi isimlerin gölgesinde Cevat hoca, ayağına kadar gelen bu şansı en iyi şekilde değerlendirmek için gecesini gündüzüne katarak çalışıyordu. Üst üste gelen G.Birliği, Trabzonspor ve Belediye galibiyetlerinin ardından şampiyonluk yarışının en önemli karşılaşması olan Fenerbahçe derbisinin tarihi gelip çatmıştı. Yorumcuların "Takımı Adnan Polat, Adnan Sezgin yapıyor." eleştirilerine kulaklarını tıkayan tecrübeli hoca yine takımını en iyi şekilde Fenerbahçe maçına hazırladı. Cimbom ezeli rakibini 1-0 yenerek şampiyonluk yolunda büyük bir şans yakaladı.

Pazar günü Sivas'ta oynanan en kritik maçtada Sivasspor'u 5-3 yenen Galatasaray, şampiyonluğa çok yaklaştı. Takımı sahaya çıkaran Cevat hoca, dün de mütevazılığı elden bırakmadı ve "En büyük pay futbolcuların" dedi.

PERŞEMBE'YE HEYKELİ DİKİLECEK


Hem oynanan Futbol hem alınan galibiyetle şimdi herkes Cevat Güler'in başarısını konuşuyor. Cevat hocanın başarıları ile hemşerileri de gurur duyuyor. Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı, Galatasaray şampiyon olduğu taktirde Güler'in doğduğu Perşembe'ye heykelinin dikileceğini söyledi.

Adapazarı Merkez Belediyesi'nce başlatılan ''Sokağımda Bir Değer Yetişti Projesi'' kapsamında, Adapazarı'nda doğup büyüyen başarılı insanların doğduğu sokağa, fotoğrafının ve özgeçmişinin yer aldığı tabela asılmasını çok beğendiğini belerten Başkan Çarkçı, "Biz de spor alanında büyük bir başarıya imza atması yüksek ihtimal hemşehrimiz Cevat Güler hocamızın heykelini ilçemizin en uygun yerine dikmek istiyoruz. Konuyu yarınki (salı) belediye meclis toplantısında arkadaşlarımızla kararlaştıracağız" diye konuştu.

CEVAT GÜLER KİMDİR

1959 yılında Ordu'nun Perşembe ilçesinde doğan Cevat Güler, 1981 yılında Anadoluhisarı Gençlik ve Spor Akademisi'nden mezun oldu. Okul yıllarında futbolun yanında jimnastik ve atletizmle de yakından ilgilendi. Amatör lisanslı olarak voleybol ve Futbol oynadıktan sonra 1983 yılında Küçükköy Kültürspor'da antrenörlüğe başladı. 1985-1997 yılları arasında Gaziosmanpaşa'da Futbol altyapı antrenörlüğü görevini üstlenerek, Türk futboluna birçok genç yetenek kazandırdı. Hatta onun döneminde Gaziosmanpaşa'ya 'altyapı fabrikası' unvanı kazandırdı. Bu dönemde genç takımlarla 2 kez İstanbul, 1 kez de Türkiye gençler şampiyonluğu kazandı. 1997 yılında teknik direktörlük diplomasını aldı. 1997-2000 yılları arasında Beşiktaş'ın altyapısında çalıştı. Özellikle Nihat Kahveci, Yasin Sülün, Tunç, İlhan gibi genç yıldızların A takıma yükselmesinde büyük rol oynadı. Beşiktaş'tan sonra iki sezon çalıştığı Yıldırım Bosna'yı 3. Lig'den 2. Lig'e çıkarmayı başardı Cevat hoca. 2002 yılında ise Fatih Terim döneminde Sarı-Kırmızılı takımda kondisyoner olarak göreve başladı. Hem sezon başı antrenman programları yapıyordu hem de sakatlıktan çıkan oyunculara kondisyon yüklüyordu.


Bir yandan yeşil sahalarda görev yapan Cevat Güler, bir yandan da akademik kariyerini devam ettiriyordu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde egzersiz fizyolojisi dalında lisansüstü (master) diplomasını alan Cevat Güler, futbolda performans artırımını konu alan akademik çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü'nde okutmanlık yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious