Cevat Hoca'ya anne duası

Cevat Hoca'ya anne duası.13570
  • Giriş : 10.05.2008 / 09:00:00

Türkiye, Feldkamp'ın gidişiyle dağılması beklenen Galatasaray'ı şampiyonluğun kapısına getiren adamı konuşuyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Feldkamp'ın Galatasayar'ın gönderilmesinden sonra dağılması beklenen takımın başına getiren ve beklenmedik başarılara imza atarak Galatasayar'ı şampiyonluğa götüren Cevat Güler'in Ordu'daki yakınları, Sivasspor maçını nemli gözlerle dua ederek takip etti.

Fenerbahçe'den sonra şampiyonluğun bir başka güçlü ismi Sivasspor ile karşılaşan Cevat Güler'in başında olduğu Galatasaray'ı, Cevat Hoca'nın Ordu'nun dağ köylerinden biri olan Hacılar'da yakınları da takip etti. Cevat Hoca'nın iki kardeşi, yeğeni ve yengesi karşılaşmayı izleme imkanı olmadığı için bir komşularının evinde köy muhtarı Dursun Gül ile birlikte Galatasaray Televizyonu'ndan dinleyerek takip etti. Oldukça heyecanlı olan aile Galatasaray'ın gollerinden sonra büyük sevinç yaşarken maçın büyük bölümünü nemli gözlerle dua ederek takip etti.

CEVAT GÜLER'E ANNESİ HASTA YATAĞINDA DUA ETMİŞ

Maç sonunda büyük sevinç yaşayan Güler ailesi, Cevat Güler'in geçmişi ile ilgili ilgi çekici detaylar da anlattı. Kardeşlerinden Mustafa Güler, "Bize büyük mutluluk yaşatıyor. Daha iyi yerlere gelmesini istiyoruz. Zaten annemin duası da öyle idi. Bundan 7-8 sene önce annem Samsun'da yatarken Cevat ağabeyim Müfit Erkasap'ın çağırması üzerine Galatasaray'a gitti. Annam sorduğunda durumu anlattık. O zaman annem hasta yatağında, 'Ben onun yüzünü gülmesini çok istiyorum; Allah'ım onu yüksek yerlerde görmek istiyorum' diyerek dua etmişti." şeklide konuştu. Diğer kardeşi Halit Güler de "Cevat ağabeyim bize çok büyük mutluluk ve gurur yaşatıyor; bütün Ordu'ya bunu yaşatıyor. Daha ilere gelmesini arzuluyoruz. Ağabeyim doğrusundan şaşmaz. Araştırmasını bilgi edinmesini sever ama onda torpil falan öyle şeyler olmaz." diyerek duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Yeğeni Samet Güler ise şunları söyledi: "Açıkçası Trabzonspor'u destekliyordum ama şimdi Galatasaray gol attığında daha çok mutlu oluyorum. Ben gazetelerde okuyorum, Zico bu kadar para alıyor, Cevat Hoca bu kadar diye yazıyorlar. Amcam paraya bakan biri değildir ki! O işine bakar, onun olduğu yerde ciddiyetsizlik olmaz. Daha büyük başarılar sağlamasını bekliyoruz."

Yengesi Sunay Güler de "Cevat ağabeyim hem büyüklerinin duasını almıştır hem de bizlerin. Biz onun daha iyi başarılar sağlaması için dua ediyoruz. Sivasspor maçını kalbim duracak gibi dinledim, çok şükür ki kazandı." diyerek, mutluluk ve heyecanını ifade etti.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious