Cevdet Selvi: "AK Parti seçimleri türbanla kazandı"

Cevdet Selvi:
  • Giriş : 27.01.2008 / 16:20:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, ''AKP, 2002 ve sonraki seçimleri türbanla kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, ''AKP, 2002 ve sonraki seçimleri türbanla kazandı. Önümüzdeki yerel seçimlere de türbanla hazırlanıyor'' dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Selvi, Seyhan Otel'de düzenlenen CHP Adana 9'uncu Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin her yerinde halkın geleceğinden kuşku duyduğunu" savundu.

Selvi, "6'ncı yılına giren AK Parti hükümetinin toplumun sorunlarını görmezden geldiğini" öne sürdü.

"AK Parti'nin 2002 ve sonraki seçimleri türbanla kazandığını" iddia eden Selvi, "Sayın Tayyip Erdoğan, 2002'de türbandan nemalandı, siyasi rant elde etti. Arkasından 2004 yılında yine 'türban' diyerek yerel seçimlerde başarı sağladı. 2007 yılında yine 'türban' dedi. Halk aç, susuz, ülke bütünlüğü, üniter yapı, bağımsızlık üzerinde çok ciddi kaygılar ortadayken şimdi türbana sarıldı ve yerel seçim hazırlığı yapıyor. AKP,önümüzdeki yerel seçimlere de türbanla hazırlanıyor" dedi.

Selvi, "Meclis'te CHP'nin ne yaptığı, ne yapacağı açıkken, halka umut veren diğer partiler de türbandan sağlanan siyasi ranta ortak olmak için AK Parti'ye payende oldu" diye konuştu.

Cevdet Selvi, "Türbanist Başbakan, türbanist AKP, türbanı inanç sahipleri için değil siyasi bir simge olduğu için öne çıkardığını da ağzından açıkça çıkardı.A KP'nin üniforması türban. Bu parti, her fırsatta insan hakları ve özgürlükten bahsetmesine karşın gerçek özgürlük ve demokrasinin gelişmesine engel oluyor" ifadesini kullandı.

Selvi, "ekonominin tıkandığını, sosyal bunalımın körüklendiğini, AK Parti hükümetinin çözümü özelleştirmede bulduğunu öne sürerek, "IMF talimatı olmadan, uluslararası finans kuruluşlarına tekmil vermeden Türkiye'nin yönetilemeyeceğini bir kez daha kanıtladılar" dedi.

"Yerel seçimlerde tüm Türkiye'nin AK Parti'ye verdiği oyları geri çekeceğine inandığını" söyleyen Selvi, "CHP'nin, sahip olduğu misyon ve sorumlulukla Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıracağını" kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious