Çevik Kuvvet Taksim'de zor anlar yaşadı

  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Çevik Kuvvet polisi Taksim'de marş söyleyerek yürüyen grubu yere oturtarak susturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sık sık polisle sürtüşen grup yürüyüşün geri kalan kısmına sessiz devam ederek Ankara'ya gitmek için kendilerini bekleyen otobüslere gitti.
Gençlik Federasyonu üyesi yaklaşık 50 kişi Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK)'nu protesto etmek için Beyoğlu İstiklal Caddesi Galatasaray Lisesi önünde saat 20:00 sularında toplantı. Gençlik Federasyonu yazılı pankart taşıyan grup YÖK aleyhine bir süre slogan attıktan sonra basın açıklaması yaptı. Açıklamada YÖK'ü tek tip insan yetiştirmeyi hedeflemekle suçlayan Gençlik Federasyonu üyeleri YÖK'ün kurulduğu günden bu yana öğrenciler üzerinde terör estirdiğini iddia etti.

'YÖK'e hayır' yazılı formalar giyen, "F tipi üniversite istemiyoruz" yazılı dövizleri ve kırmızı renkli flamaları taşıyan grup YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'le görüşmek üzere Ankara'ya gitmek için binecekleri otobüslerin bulunduğu TRT binasına doğru yürümeye başladı. Yürüyüş sırasında marş söyleyen ve slogan atan grup polis tarafından sık sık uyarıldı. Uyarılara rağmen marş söyleyerek yürümeye devam eden grubun etrafını saran Çevik Kuvvet polisi göstericileri olduğu yerde oturttu. Bu sırada grubun arka tarafında bulunan bazı eylemciler ellerindeki flamaları yere atarak kaçtı. Polisle yaşanan kısa süreli arbedelerin ardından grup sessiz yürüyüşünü tamamladı ve kendilerini bekleyen otobüslere binerek Ankaraya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious