"Çevre Haftası" etkinlikleri

  • Giriş : 01.06.2008 / 17:33:00

Bağcılar Belediyesi'nin geleneksel "Çevre Haftası" etkinlikleri başladı. Bir hafta sürecek etkinikler kapsamında bir çok yarışma düzenlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mayıs'ta Bağcılar'da 150 bin aile aynı anda evinin önünü süpürecek.
Bağcılar Belediyesi'nin düzenlediği çevre haftası etkinliklerinde toplam 34 kategoriden oluşan yarışma düzenlenecek. Kısa maraton, halk koşuları, bisiklet yarışmaları, resim, şiir, hikaye, kompozisyon, röportaj yarışmaları gerçekleştirilecek. Dereceye giren birincilere bin YTL, ikincilere 800 YTL ve üçüncülere ise 600 YTL ve birer bisikletin verilecek.

Yarışmalara katılan engelli vatandaşlar büyük ilgi topladı. Ödülü almak için kıyasıya yarışan engellilerle yakından ilgilenen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Çevre konusunda ödül almış bir belediyeyiz. Bu yarışmalarla hem çevreye duyarlılığın artmasını hem de yarışmalara katılarak dereceye girenlere para ödülü vererek eğitimlerine maddi katkıda bulunmayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Bu yıl Çevre Haftası etkinliklerine farklılık kazandırmak amacıyla ilçedeki bütün evlere süpürge ve faraş dağıttıklarını söyleyen Çağırıcı, "5 Mayıs Perşembe saat 09:00'da, kaymakamıyla, belediye başkanıyla, esnaflarıyla, ev hanımlarıyla hepimiz evimizin, işyerimizin önünü temizleyeceğiz. Ben belediyenin önünü, Kaymakam, kaymakamlık binasının önünü temizleyerek, bütün halkımızın kendi sokağına, evinin önüne sahip çıkarak temiz tutmasını sağlamaya çalışacağız."dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious