Çevre müdüründen ilaç fabrikasına baskın

  • Giriş : 13.04.2006 / 00:00:00

Kanserojen madde içeren varilleri gömdüğü iddia edilen ilaç fabrikasına Kocaeli Çevre ve Orman Müdürlüğü’ne ait ekipler baskın düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fabrikadan çıkışta açıklama yapan Farsak, tüm hammadde ve yarı hammaddelerden numune aldıklarını belirtti. Numuneler incelendikten sonra kesin sonuçların ortaya çıkacağını söyleyen Farsak, “Bakanlığımızın emri doğrultusunda fabrikadaki tüm ürünlerden numune aldık. Bunları TÜBİTAK’a göndereceğiz. Varillerden alınan numuneler ile Unifar’ın örneklerini karşılaştıracağız. O zaman suçlunun kim olduğu ispatlanacak.” diye konuştu.

Kocaeli’nde yayınlanan yerel Bizim Kocaeli gazetesi dünkü nüshasında varillerin Unifar Kimya Sanayii’ne ait olduğunu iddia etti. Bakan Osman Pepe ise ismini açıklamadığı bir firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Unifar Kimya Sanayii AŞ’den yapılan açıklamada, “Tuzla’da terk edilmiş olarak bulunan, kanserojen fenol maddesini ihtiva eden varillerin firmamız ile hiçbir alakası yoktur.” denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious