Çevreyi kirletenlere ceza yağdı

  • Giriş : 15.03.2007 / 00:00:00

Kocaeli Çevre İl Müdürlüğü, bu yılın ocak ve şubat ayları içinde 32 sanayi kuruluşuna, çevreyi kirlettikleri için toplam 1 milyon 776 bin YTL para cezası kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

En yüksek cezalar ise 216 biner YTL ile izinsiz hafriyat yaptıkları belirlenen Furkan Madencilik ile Aktaş Hariyat İnşaat Taahhüt şirketlerine uygulandı

Kocaeli'de, çevreyi kirleten veya izinsiz hafriyat yapıp bunları çevreye döken firmalar sıkı takibe alındı. Özellikle geçen yıl ortaya çıkan zehirli varil olayları nedeniyle denetimlerini artıran Çevre İl Müdürlüğü ekipleri, ocak ve şubat ayları boyunca daha önce uyarıda bulundukları firmalara ceza yağdırdı. Çevre İl Müdürlüğü ekiplerinin iki aylık süre içinde ceza uyguladıkları firmaların büyük bir bölümünü izinsiz hafriyat dökmek oluştururken, 216'şar bin YTL ile en çok cezayı Furkan Madencilik İnş. Nakliyat Tic. ve San. Ltd. ve Aktaş Hafriyat İnşaat taahhhüt Ticaret ve Sanayi Ltd. şirketleri aldı. Diğer firmalara uygulanan para cezaları ise 72 bin YTL ile 24 bin YTL arasında değişiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious