Ceyda Erem'e yurtdışına çıkış yasağı

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

Birkaç gün önce gözaltına alınıp serbest bırakılan CNR Fuarcılık'ın patronu Ceyda Erem'e mahkeme kararıyla yurtdışına çıkış yasağı getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CNR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve 14 kişi 26 Mart'ta mali polis tarafından gözaltına alınmıştı.
Erem ile 7 kişi 30 Mart'ta tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
Erem ve onunla birlikte gözaltına alınanlar, "sahte fatura düzenleyerek yurtdışında fuar düzenlemiş gibi göstermek ve bu yolla 5 milyon dolarlık bir haksız kazanç elde etmek"le suçlanıyor.

Ceyda Erem sınırdan çıkamadı

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra geçtiğimiz Pazar günü İpsala Sınır Kapısı’ndan yurtdışına çıkmak istedi. Ancak polis, Erem’in Yunanistan’a geçişine izin vermedi. Daha sonra yapılan görüşmelerin ardından yurtdışına çıkış yasağı olmadığı belirlenen Erem, kendi isteğiyle İstanbul’a döndü.
Edirne ve İstanbul polis yetkililerinden alınan bilgiye göre Erem, 1 Nisan'da erken saatlerde Türkiye Yunanistan arasındaki İpsala sınır kapısına geldi. Yurtdışına çıkmak isteyen Erem’e polis yurtdışı yasağı olduğu gerekçesiyle izin vermedi. Erem Polis Merkezi’ne götürülürken, durum savcıya bildirildi. Edirne Savcısı, soruşturmayı sürdüren Bakırköy Cumhuriyet Savcısı’nı arayarak, Erem’in yurtdışına çıkmak istediğini bildirdi. Bakırköy Savcısı ise, Erem hakkında yurtdışı yasağı olmadığını bildirdi.
Yunanistan’a geçmesinde yasal bir engel olmayan Erem, iddiaya göre savcının ‘hakkınızda soruşturma var, yurtdışına çıkmazsanız uygun olur’ sözleri üzerine, kendi isteğiyle İstanbul’a döndü

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious