Ceyhan’da BTC Parkı açılıyor

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Adana’nın Ceyhan ilçesinde Türkiye- Gürcistan-Azerbaycan kardeşliği BTC dostluk parkı yarın yapılacak törenle açılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yüzyılın projesi olarak nitelendirilen BTC’nin ekonomik potansiyele sahip olduğu kadar büyük öneme sahip olduğunu belirten Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ekonomik, stratejik öneminin yanısıra Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan kardeşlik mesajını tüm dünyaya vermek için Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan kardeşliği BTC Dostluk Parkını İnşa ettiklerini belirtti.

Park içerisinde sağ tarafta sandalyeye oturmuş Atatürk heykeli, sol tarafta Haydar Aliyev heykeli ve arkalarında Türkiye haritası üzerinde BTC yol haritası anıtı bulunmakta. Bu anıt Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan BTC dostluğunu simgelemekte.

Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye Kardeşliği BTC Dostluk Parkının açılışına Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Gürcistan Cumhurbaşkanı Mikail Saakashvili, BTC yetkilileri ve diğer davetliler katılacak.

Park açılışı yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşek. Park çevresinde ve Yumurtalık yolu saat 07.00’dan itibaren tören bitimine kadar trafiğe kapatılacak. Yumurtalık’a ulaşım eski Adana yolu üzeri ve Karataş’tan yapılabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious