Ceyhan'da uçak mı düştü?

Ceyhan'da uçak mı düştü?.8890
  • Giriş : 04.12.2008 / 00:05:00

Adana Ceyhan'da bazı vatandaşların patlama sesi duydukları ve ışık gördüklerini belirterek 'uçak düşdü' ihbarı üzerine polis ve jandarma seferber oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana'nın Ceyhan ilçesinde bazı vatandaşların, ''patlama sesi duydukları ve ışık gördüklerini'' belirterek ''uçak düştü'' ihbarında bulundukları, konuyla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ), jandarma ve polis ekiplerinin araştırmasının devam ettiği bildirildi.

Ceyhan ilçesinde bir vatandaş, jandarmayı arayarak ''köy yakınlarında uçak düştüğü'' yönünde ihbarda bulundu.

İlçe merkezinin yanı sıra Günyazı, Dağıstan, Hamdilli ve Değirmenli köyleri ile Kösreli beldesindeki bazı vatandaşların da benzer şekilde, ''patlama sesi ve ışık gördükleri'' ihbarında bulundukları öğrenildi.

Bunun üzerine alarma geçen jandarma ekipleri, durumu DHMİ ve Adana Emniyet Müdürlüğüne bildirdi.

DHMİ'nin incelemesinde, Adana Hava Limanı ve İncirlik Hava Üssüne iniş yapması gereken uçaklarda şimdiye kadar bir sorunla karşılaşılmadığı belirlendi.

Bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri, incelemelerini sürdürürken, Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ihbarı yapan kişilerle ilgili bilgilere ulaşmaya çalışıyor.

DHMİ yetkilileri, haber alınamayan yolcu uçağının olmadığını, zirai mücadele uçaklarıyla ilgili araştırmanın devam ettiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*