Ceyhun elimizde patladı

Ceyhun elimizde patladı.11545
  • Giriş : 30.04.2008 / 17:06:00

Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, Ceyhun Eriş'in gönderilmesiyle ilgili olarak yokluğunun fayda getireceğini söyledi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Öten: "Ceyhun elimizde patladı"
Konyaspor, ligde kendi evinde oynayacağı son maç olan Gaziantepspor karşılaşmasından 3 puan alarak hem ligde kalmayı garantilemek, hem de önümüzdeki sezon için çalışmaları başlatmak istiyor. Gaziantepspor maçını kazanacaklarına gönülden inandığını belirten Konyaspor 2'nci Başkanı Bahattin Karapınar, "Gaziantepspor maçını 3 puanla kapatıp, rahat bir nefes alacağız." dedi.

Konyaspor 2'nci Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Bahattin Karapınar, "Vestel Manisaspor maçında tek farkla mağlup olsaydık bile kümede kalmış olacaktık. Gaziantepspor maçını alarak ligde kalışımızı tescillemek istiyoruz. Manisa maçını kazanmış olsaydık, belki bugün gelecek yılla ilgili birçok plan yapılmaya başlanmış olacaktı. İç ve dış transferlerimiz var. Lig'deki diğer takımlar transfer çalışmalarına başlamış durumdalar. İnşallah biz de önümüzdeki haftadan sonra bu çalışmalarımıza başlarız. Bu sene Konyasporumuza ve şehrimize yakışmayan çok sınıktılı bir dönem geçirdik ve sıralama olarak kötü bir yerdeyiz. Bunları bir daha yaşamamamız adına transferleri doğru yapmamız gerekir. İyi transferler ve planlama yapılıp, iyi de yönetilirse Konyaspor'un önümüzdeki yıllarda önü daha açık olacaktır. Bunu da önümüzdeki sezondan itibaren göstereceğiz." dedi. Gaziantepspor maçının zor geçeceğinin üstünü çizen Karapınar, "Gaziantepspor maçı bence çok tehlikeli bir maç. İddiasız olarak görülen takımlarda, futbolcular özellikle bu son haftalarda kendilerini gösterebilme adına büyük hırs ve azim gösteriyor. Gaziantepspor maçını 3 puanla kapatıp, rahat bir nefes alacağız. 2007-2008 sezonunda kendi evimizdeki son maç olan Gaziantep maçını kazanıp düğün havasında ligi bitirmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

"CEYHUN ELİMİZDE PATLADI"

Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, kaptan Ceyhun Eriş'in gönderilmesiyle ilgili olarak, Ceyhun'un yokluğunun takıma daha faydalı olacağına inandıklarını söyledi. Öten, "Raşit Çetiner hocamız 3-4 haftadır takımı çok yakından takip ediyordu. Kendisi Ceyhun'un performansından memnun olmadığını bize de iletti. Yönetim olarak da, Raşit hocanın isteğini saygıyla karşıladık ve biz de bu kararı doğru bulduk. Ceyhun, aslında iyi bir oyuncu olabilir. Ama Konyaspor'a geldiği günden beri, takıma pek fazla bir katkısı olmadığını düşünüyoruz. Aksine, kadroda yer almadığı maçlarda takımın daha başarılı olduğu bir gerçektir. Ceyhun istediğimiz performansı veremedi. Eğer iyi bir oyuncu olsaydı, bizler de bazı şeyleri görmezden gelip yolumuza devam edebilirdik. Ceyhun'un takımdan ayrılması, ne yönetimi ne de teknik heyeti rahatsız etmemiştir. Ceyhun Eriş'i bir el bombası olarak nitelendiriyorum. Eğer doğru davransa ve Konyaspor için faydalı olabilseydi iyi olurdu ancak, üzülerek söylüyorum ki, Ceyhun elimizde patladı." dedi. Raşit Çetiner'in sözleşmesinin bitmesine 2 hafta kala Ceyhun'u göndermesinin takımda performansı kötü olan bazı futbolculara gözdağı vermek için olabileceği öğrenilirken, Ceyhun Eriş, takımdan ayrılmasıyla ilgili soruları yanıtsız bırakarak, "Bu konuyla ilgili hiçbir şey konuşmak istemiyorum" dedi.

TUMSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious