Ceylan Holding'in veliahtı cezaevi müdürünü vurdu

Ceylan Holding'in veliahtı cezaevi müdürünü vurdu.8144
  • Giriş : 10.06.2008 / 13:23:00

Ceylan Holding'in veliahtı Serkan Ceylan, tutuklu olduğu Ankara Şaşmaz Yarıaçık Cezaevi'nde 2. müdürü tabancayla vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaldığı cezaevinde çıkardığı olaylar nedeniyle Sincan’a gönderilmek istenen Serkan Ceylan, kendisine kararı tebliğ eden cezaevi 2. müdürünü tabanca ile ayaklarından vurdu.

Adam yaralamaktan dolayı yatan ünlü Ceylan ailesinin en küçük oğlu Serkan Ceylan, kendisine tebligatta bulunan 2. müdürü ayaklarından vurarak yaraladı.

Ceylan Holding'in velihatı Serkan Ceylan, 2005’te Ankara Keçiören’de 65 bin dolarlık kumar borcu yüzünden 1 kişiyi öldürmek, 4 kişiyi de yaralamak suçundan tutuklanıp, Ankara Şaşmaz’daki yarıaçık cezaevine konmuştu.

Merhum ünlü işadamı Ağa Ceylan’ın en küçük oğlu olan Serkan Ceylan, daha önce de halen kaldığı Yarıaçık Cezaevi’nde çıkardığı iki ayrı olaydan dolayı cezaevi yönetiminde Sincan’daki Kapalı Cezaevi’ne gönderilmek istendi.

Bakanlığın aldığı karar gereğince dün Sincan L tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilmek amacıyla tebligat yapılması amacıyla cezaevi 2. müdürü Ali Başekin’in odasına çağrılan Ceylan, tebligat sırasında müdür Başekin’le tartıştı. Başekin’in tebligatı imzalamasını istediği ve nakil için hazırlık yapmasını istediği sırada Ceylan’ın belindeki silahı çekerek birbiri ardına ateşlediği öğrenildi.

Silah sesleri üzerine cezaevi görevlileri ile özel güvenlikçiler odaya girerek Ceylan’ı etkisiz hale getirirken, her iki bacağının da diz kapağı bölümünden yaralanan Başekin Etimesgut Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ceylan ilk ifadesinde silahı cezaevi bahçesindeki otların arasında bulup taşımaya başladığını söylediği belirtildi.

BAKANLIK, CEZAEVİNE SİLAHIN NASIL GİRDİĞİNİ SORUŞTURACAK

Cezaevi 2. müdürünü silahla yaralayan Serkan Ceylan hakkında soruşturma başlattı. Adalet Bakanlığı da Ceylan’ın kullandığı silahın cezaevine nasıl konduğuna ilişkin olarak idari soruşturma başlattı. İdari soruşturma çerçevesinde müfettiş görevlendirildiği öğrenildi.

Serkan Ceylan’ın, Cezaevi 2. müdürünü silahla yaralamasının ardından Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakledildiği öğrenildi. Olay hakkında soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı’nın da Ceylan’ın ifadesini aldığı ve olayla ilgili yapacağı soruşturma sonrası dava açacağı kaydedildi.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün de cezaevine silahın nasıl girdiği konusunda idari soruşturma başlattığı belirtildi. İhmali olanların tespit edilmesi amacıyla başlatılan soruşturma çerçevesinde müfettiş görevlendirildiği öğrenildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious