Ceza olursa Ada'yı terkederim!

  • Giriş : 04.01.2007 / 00:00:00

İngiltere Futbol Federasyonu’nun, Newcastle’ın Türk oyuncusu Emre Belözoğlu ile ilgili soruşturma başlatması üzerine milli futbolcumuz sert açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emre, ırkçılıkla suçlanmasına büyük tepki gösterdi.

NTV’ye canlı telefon bağlantısı ile katılan Emre Belözoğlu, konu ile ilgili soruları cevapladı. Takımdaki en yakın arkadaşının siyahi futbolcu Obafemi Martins olduğunu söyleyen Emre, kendisi hakkında ortaya atılan iddiaların gerçek olmadığını belirtti.

Bu soruşturmanın ardından kendisine İngiltere Futbol Federasyonu’ndan ceza gelme ihtimali üzerine de konuşan Emre, "Eğer böyle bir şey olursa tepkim çok sert olur. Ada’daki Futbol kariyerimi tekrar gözden geçiririm ve ayrılmayı düşünebilirim." dedi. Son olarak Emre, Bayern Münih’in kendisini transfer etmesiyle ilgili olarak, birçok kulüpten teklif aldığını, fakat kulübü ile 3,5 senelik sözleşmesi bulunduğunu söyledi. Newcastle United’da mutlu olduğunu belirten Emre, transfer konusunda gelişmelerin sezon sonu yaşanabileceğini ifade etti. Emre Belözoğlu’nun menajeri Ahmet Bulut da önceki gün ingiliz gazetelerine açıklama yaparak iddiaları reddetti. Bulut, Emre’nin Newcastle’daki en iyi arkadaşının siyahî oyuncu olan Obafemi Martins olduğuna söyleyerek, Emre’nin ne Türkiye’de ne İtalya’da böyle bir olayla gündeme geldiğini, İngiltere’de de bugüne kadar benzeri bir şey yaşamadığını söyledi. Spor Servisi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious