Ceza yiyen kaskı taktı

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Adana'da trafik ekipleri, kasksız motorsiklet sürenlere ceza yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mücahitler Caddesi, Yeni Valilik önünde denetleme yapan 2 trafik ekibi, bir saat süren uygulama sırasında 20 motorsiklet sürücüsüne ceza kesti. Trafik ekipleri, motorsiklet sürücülerine genellikle kask takmadıklarından dolayı ceza uygulandığını belirterek, kask takmanın zorunlu olduğunun bilinmesine rağmen bu kurala uyulmadığını anlattı.

Motorsiklet kazalarında kaskın öneminin görüldüğünü dile getiren trafik ekipleri, bazı sürücülerin motorsiklet ehliyeti için bile tartışmalarından yakındı. Bu arada, denetimler sırasında motorsikletine el konulan 63 yaşındaki Ahmet Karan, polislere sinirlenerek, "Cezamı evime gönderin." dedi.

Sigorta muayenesi geçen motoruna el konulmasının kendisini üzdüğünü anlatan Karan, bugüne kadar 6 motorsiklet çaldırmasına rağmen motorsikletsiz yapamayacağını dile getirdi.

Sürücü Reşat Ayaz ise motorun A1 sınıfı sürücü belgesi ile kullanılmasına rağmen trafik polislerinin kendisinden A2 sınıfı sürücü belgesi istediğini belirterek tepki gösterdi. Trafik ekipleri, denetimler sırasında ruhsatsız ve sigortası yapılmayan 5 motorsiklete el koydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious