"Cezaevi Ersöz'ün sağlığını tehlikeye atar"

  • Giriş : 02.02.2009 / 12:46:00

Avukat, Ersöz'ün cezaevi şartlarında tedavisinin uygun olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesini de talep etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün avukatı, müvekkilinin tutuklanması kararının sağlık sorunları nedeniyle geri alınmasını istedi. Avukat, Ersöz'ün cezaevi şartlarında tedavisinin uygun olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesini de talep etti.

Ergenekon soruşturması kapsamında 2008 yılı temmuz ayından itibaren firari olan ancak geçen ay Ankara'da özel bir hastanede yakalanan Levent Ersöz, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Cezaevinde rahatsızlanan Ersöz, hastaneye kaldırılmıştı. Halen Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavisi süren Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar, soruşturma savcılarından Murat Yönder'e bir dilekçe vererek, müvekkilinin sağlık durumunun cezaevi şartlarına uygun olmadığını öne sürdü. Avukat Dizdar, Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun "Cumhuriyet Savcısının tutuklama kararının geri alınmasını istemesi"ni düzenleyen 103. maddeye göre tutuklama kararının geri alınmasını istedi. Dilekçede Ersöz'ün Adli Tıp Kurumu'na sevk edilerek cezaevi şartlarında tedavisinin uygun olup olmadığının araştırılması talep edildi.

Savcılık, Ersöz'ün Adli Tıp'a sevk edilmesini isterse, Adli Tıp'tan gelecek rapora göre Ersöz'ün tahliyesine veya tutukluluğunun devamı yönünde bir karar verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*