Cezaevinde jiletli kavga

Cezaevinde jiletli kavga.9824
  • Giriş : 20.07.2008 / 16:30:00

Şanlıurfa'da kapalı cezaevinde günlerdir süren gerginlik bugün kavgaya dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kapalı cezaevinde, Şanlıurfa ve Gaziantep'li tutuklular arasında günlerdir süren gerginlik bugün kavgaya dönüştü. İki grup arasında sabah saatlerinde başlayan tartışma, jiletli kavgaya dönüştü. Bir saat süren kavga da beş kişi yaralandı.

Adam öldürmek suçlarından hükümlü Şanlıurfalı ve Gaziantepli 20 kişilik 2 grup arasında çıkan kavgada 5 kişi yaralandı. Şanlıurfa Eyyübiye Mahallesi'nde bulunan kapalı cezaevinde başlayan kavga 1 saat sürdü. Kavga daha sonra gardiyan ve jandarmanın da müdahalesiyle sona erdi.

İddiaya göre, adam öldürmek suçlarından hüküm giymiş mahkumların arasında henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü önce sözlü tartışma başladı. Ardından karşılıklı küfürleşmeyle büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. Birbirlerine tekme tokatla saldıran mahkumlar, daha sonra tıraş olmak için kullandıkları jilet ile koğuş camlarını kırıp cam parçalarıyla birbirlerine saldırdı. Mahkumların bağırışmaları sonucu cezaevi yönetimi, kavganın olduğu koğuşlara çok sayıda gardiyan ile jandarmayı gönderip müdahalede bulundu.

Kavga sonucunda mahkumlardan Mahmut K. (24), Mehmet G. (31), Sinan Z. (56), Süleyman K. (46) ve Emin A. (37) yaralandı. Yaralılar cezaevine gelen ambulans ve cezaevinin araçlarıyla Şanlıurfa Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma gözetimi altında tutulan yaralı 4 mahkum tedavileri yapılarak cezaevine götürülürken, başından, boynundan ve göğsünden aldığı jilet ve cam darbeleriyle ağır yaralanan Emin A.'nın devlet hastanesi yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*