Cezaevinde kanlı hesaplaşma

Cezaevinde kanlı hesaplaşma.28748
  • Giriş : 19.07.2008 / 21:12:00

Şanlıurfa Kapalı Cezaevi'nde "adam öldürmek" suçundan hükümlü mahkumlar arasında çıkan kavgada, 4 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa'da, Kapalı cezaevinde jilet ve cam parçaların da kullanıldığı kavgada 5 mahkum yaralandı. Adam öldürmek suçlarından hükümlü Şanlıurfalı ve Gaziantepli 20 kişilik 2 grubun kavgası yaklaşık 1 saat sürdü.

Şanlıurfa Eyübiye Mahallesi'nde bulunan kapalı cezaevinde saat 13:00 sıralarında başlayan kavga gardiyan ve jandarmanın da müdahalesiyle sona erdi. İddiaya göre adam öldürmek suçlarından hüküm giymiş mahkumların arasında henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü önce sözlü tartışma başladı. Ardından karşılıklı küfürleşmeyle büyüyen tartışma kavgaya dönüştü.
Birbirlerine tekme tokatla saldıran mahkumlar, daha sonra traş olmak için kullandıkları jilet ile koğuş camlarını kırıp cam parçalarıyla birbirlerine saldırdı. Mahkumların bağırışmaları sonucu cezaevi yönetimi, kavganın olduğu koğuşlara çok sayıda gardiyan ile jandarmayı gönderip müdahalede bulundu.

Güçlükle birbirlerinden ayrılan yaralı mahkumlardan 24 yaşındaki Mahmut K., 31 yaşındaki Mehmet G., 50 yaşındaki Sihan Z., 46 yaşındaki Süleyman K. ve 37 yaşındaki Emin A. yaralandı. Yaralılar Cezaevine gelen ambulansla Şanlıurfa Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma gözetimi altında tutulan yaralı 4 mahkum tedavileri yapılarak akşam saatlerinde tekrar cezaevine götürülürken, başından boynundan ve göğsünden aldığı jilet ve cam darbeleriyle ağır yaralanan Emin A.’nın devlet hastanesi yoğun bakımda tedavisi devam ediyor.

Olayla ilgili olarak soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*