Cezaevinden çıktı, iki gün sonra tutuklandı

Cezaevinden çıktı, iki gün sonra tutuklandı.11361
  • Giriş : 03.07.2008 / 15:02:00

Geçtiğimiz yıl uyuşturucu satarken kameralarca tespit edilen ve tutuklanarak cezaevine gönderilen zanlı, tahliye olduktan sadece 2 gün sonra müşteri kılığındaki polise uyuşturucu hap satarken yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin, mahkemeden aldıkları gizli izleme kararı ile Ağustos 2007'de başlattığı "Çekirge" isimli operasyon kapsamında 39 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Narkotik Büro Amirliği ekipleri, operasyon kapsamında tutuklanan ve uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 5 yıl ceza almasına rağmen dosyası onay için Yargıtay'a gönderildiği sırada 2 gün önce tahliye olan Kadir Palabıyık(22)'ı takibe aldı. Merkez Osmangazi ilçesi Ebuishak Mahallesi'nde müşteri görünümlü narkotik polisleri, Tevhide Özyeşildallar ile irtibata geçti. Sivil polislere 'Lazım olanı getiririm' diyen Tevhide Özyeşildallar, müşteri görünümlü polislerle ecstacy uyuşturucu haplar için tane başına 10 YTL'den anlaştı. Özyeşildallar, hapları almak için 8 ayrı suçtan sabıkalı ve cezaevinden yeni tahliye olan Kadir Palabıyık'ın yanına gitti.

Bu esnada polis, iki zanlıyı da suçüstü yakaladı. Kaçmak isteyen Tevhide Özyeşildallar, üzerindeki uyuşturucu hapları inşaat içine attı. Zanlıların üzerinde yapılan aramada 146 adet ecstacy hap ele geçirildi. Sorgulamaları tamamlanan iki zanlı 'Ticari maksatla ruhsatsız olarak uyuşturucu hap ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi. Kadir Palabıyık ve akrabası Tevhide Özyeşildallar, emniyet çıkışı kendilerini görüntülemek isteyen gazetecilere sözlü saldırıda bulundu.

Öte yandan Bursa polisi, geçtiğimiz yıl 4 ay süren hazırlıkların ardından düzenlediği 'Çekirge' kod adlı operasyonla uyuşturucu trafiğini gizli kamera çekimiyle belirlemişti. Mahkeme kararıyla yapılan çekimlerde uyuşturucu tacirlerinin gençlerle yaptığı pazarlıklar saniye saniye görüntülenmişti. Çekimlere bugün adliyeye sevk edilen Kadir Palabıyık'ın da gençlere uyuşturucu satışı yapması yansımıştı. Operasyon kapsamında toplam 39 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious