Cezaevinden çıktığı gün suç işledi

  • Giriş : 04.03.2007 / 00:00:00

İzmir'de kapkaç suçuna karıştığı için tutuklanarak cezaevine gönderilen Gökhan G. (24), cezaevinden tahliye olduğu gün 54 yaşındaki Feride Konuk adlı bayanın çantasını kapıp kaçmak istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, önceki gün akşam saatlerinde, Karşıyaka ilçesi Bostanlı semti 6446/1 sokak üzerinde meydana geldi. Bostanlı Karakolu ekipleri tarafından, bir ay önce kapkaç suçuna karıştığı iddiasıyla yakalanan Gökhan G., cezaevindeki cezasını tamamlayarak önceki gün akşam saatlerinde tahliye oldu. Buca Cezaevi'nden tahliye olan Gökhan G., yine Bostanlı'ya geldi ve tahliye olduğu gün yine bir suça karıştı.

Bostanlı semtinde bir marketten alışveriş yaptıktan sonra evine doğru yürüyen 54 yaşındaki Feride Konuk'u hedef seçen Gökhan G., Konuk'un arkasından yaklaştı. Konuk'un sağ elindeki çantasına hızla asılan Gökhan G., Konuk'un direnmesi üzerine yaşlı kadını yere düşürmek istedi. Çantasını vermemekte direnen Feride Konuk, diğer elinde bulunan erzak çantasını Gökhan G.'nin kafasını vurdu. Konuk, bir yandan da bağırarak çevreden yardım istedi. Paniğe kapılan kapkaççı Gökhan G. ise çantayı bırakıp kaçmaya başladı.

Bölgede devriye gezen polis ekipleri, yapılan ihbar sonrası bölgeyi daraltarak Gökhan G.'yi kısa sürede yakaladı. Yakaladıkları kişinin, bir ay önce kapkaç suçundan yakalayıp hapse gönderdikleri zanlı olduğunu gören polisler şaşkınlıklarını gizleyemedi. doktor kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere karakola götürülen zanlının cezaevinden aynı gün tahliye olduğu öğrenilince polislerin şaşkınlığı bir kat daha arttı.

Bostanlı Polis Karakolu'na getirilen zanlı Gökhan G., hakkındaki suçlamayı kabul etmezken, mağdur olan Feride Konuk tarafından teşhis edildi. Karakoldaki işlemleri tamamlanan zanlı "gaspa teşebbüs" suçlamasıyla adliyeye gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious