Cezaevine girmekten 8 saat farkla kurtuldu

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

73 kez yakalanan ve her defasında yaşı küçük olduğu için serbest bırakılan genç bayan, Antalya'da da açıktan hırsızlık yaparak yakalanınca yine yaşı küçük olduğu için serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa, Eskişehir, İzmir'de farklı zamanlarda hırsızlık, kapkaç, yankesicilik gibi suçlardan 73 kez yakalanan ve her defasında yaşı küçük olduğu için serbest bırakılan genç bayan, Antalya'da da açıktan hırsızlık yaparak yakalanınca yine yaşı küçük olduğu için serbest bırakıldı. Adliyeye çıkartıldıkdan sonra serbest kalan D.A.'nın 18 yaşına girmesine 8 saat kala cezaevine girmekten kurtulduğu öğrenildi.
Havaların ısınması ile birlikte vatandaşlar plajlara akın ederken, hırsızlığa karşı gerekli güvenliklerini almayan vatandaşların dalgınlığını fırsat bilen hırsızlar işbaşına geçti. Antalya'nın Konyaaltı plajlarında denize giren ve güneşlenen vatandaşların eşyalarını kurcalayan ve hırsızlık yapan 2 genç bayan yakalandı.

Yakalanan bayanlardan D.A (17) isimli bayan yaşı küçük olduğu gerekçesi ile Antalya Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Yapılan çalışma sonucunda D.A isimli bayanın Bursa, Eskişehir, İzmir illerinde ayrı ayrı zamanlarda 73 kez hırsızlık, kapkaç, yankesicilik suçlarından yakalandığı ve her defasında yaşı küçük olduğu gerekçesi ile serbest bırakıldığı tespit edildi.

Daha sonra hakkında düzenlenen dosya ile Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen diğer bayan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 73 kez yakalanan D.A isimli genç bayan ise yine yaşı küçük olduğu gerekçesi ile serbest bırakıldı. Genç bayanın serbest bırakıldığı gün, 8 saat sonra 18 yaşına girdiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious